Veliki pad forme pred najbitnije mečeve: Blijedo izdanje Jokića u katastrofi Denvera (FOTO)

Još jedan poraz doživjela je ekipa Majka Melouna, te se priče o izuzetno lošoj formi pred one najbitnije mečeve sve glasnije širi među publikom NBA lige.

Nikola Jokić

Nova ekipa koja je nanijela poraz Denver Nagetsima jeste Juta Džez, koja je u znatno oslabljenom sastavu uspjela da savlada Jokića i saigrače u neizvjesnoj završnici 118:114.

Dvostruki uzastopni MVP meč je završio sa šest poena, te po deset skokova i asistencija, za tek nešto manje od 27 minuta na parketu, navodi Sportal.

Najefikasniji kod gostiju bio je Kentavijus Kaldvel-Poup sa 21 poenom, jedan manje dodao je Džamal Marej, dok su po 15 poena ubacili Eron Gordon, Kristijan Braun i Majkl Porter Džunior.

Sa druge strane, kod pobjedničkog sastava istakao Očai Agbađi sa čak 28 poena, dok je rekord karijere zabilježio hrvatski centar Luka Šamanić sa 23 poena. Izvanrednu partiju odigrao je Kris Dan, koji je upisao 19 poena, 14 asistencija i osam skokova. Dvocifreni su bili još Simone Fontekio sa 15 i Mika Porter sa deset poena na svom kontu.

Uprkos činjenici da su još ranije obezbjedili prvo mjesto Zapadne konferencije, Majk Meloun je odlučio da večeras na raspolaganje stavi gotovo sve igrače, te je jedini van stroja bio Brus Braun. Kada se na sve to doda da je protivnik bio znatno oslabljen, te da je na parket izašao u sastavu koji bi mogao da se okarakteriše kao legitiman za razvojnu ligu, onda je poraz Nagetsa još gori.

Već na startu je Juta uspjela da dođe do velike prednosti, raspoloženi Agbađi i talentovani Šamanić uspjeli su da dovedu svoj tim do plusa od čak 17 poena, ali je Denver u finišu prvog poluvremena uspio da se u potpunosti vrati i na poluvrijeme ode sa minusom od samo tri poena.

Džezeri su uspjeli da sredinom treće četvrtine dođu nadomak dvocifrenog plusa, ali su Nagetsi izvanredno zatvorili treću dionicu i pred odlučujući period su na svom kontu imali plus od četiri poena.

Tada je parket morao da napusti Nikola Jokić, te su do kraja meča igrali rezervisti, a u tom odnosu snaga domaći košarkaši su se bolje snašli u finišu, te je na taj način Denver došao do još jednog poraza, koji će, bez ikakve sumnje, podgrejati priče oko toga da ekipa Majka Melouna nije kadar za titulu i da se pad događa upravo pred najbitnije mečeve u sezoni.