SVAKOM PO POLUVRIJEME Vels i SAD remizirali na startu

SAD i Vels su odigrali neriješeno 1:1, tako da je situacija u grupi B i dalje veoma otvorena.

Selekcije su odigrali dva potpuno različita poluvremena. U prvom su Amerikanci bili ti koji su u potpunosti dominirali terenom. Imali su više loptu u posjedu, bili puno konkretniji i to su krunisali u 36. minuti. Pulišić je sjajno odigrao za Timotija Veu koji je bio siguran i pogodio za vođstvo.

U nastavku Vels je bio puno ofanzivniji. Istakao se u 60.minuti golman Tarner koji je odbranio pokušaj Dejvisa. Terensku inicijativu Vels je krunisao u 82.minuti. Bejl je izborio penal koji je sigurno izveo za izjednačenje. Bio je to gol na koji su Velšani čekali još od 1958. godine.

U prvom meču dana Engleska je savladala Iran 6:2.

Igraće se još devet minuta sudijske nadoknade. Nade za jedne i druge da mogu do pobjede na Mundijalu.

80. min Penal za Vels! Cimerman je zakačio Gereta Bejla u šesnaestercu i pokazan je jedanasterac. Odgovornost je preuzeo upravo Bejl i pogodio za 1:1. To je njegov 41. gol za reprezentaciju.

78.min Otvorila se igra i ubrzala u finišu meča. Vels pokušava da dođe do gola, dok su Amerikanci sad ti koji traže šansu iz kontranapada.

65.min – Velika šansa za Vels. Tarner je odbranio pokušaj Dejvisa.

60.min – Potpuno drugačija slika u nastavku. Vels je taj koji napada i traži priliku za izjednačenje.

Nastavljen meč u Kataru. Vels je krenuo nešto ofanzivnije u drugom dijelu.

Poluvrijeme SAD-Vels 1:0

Još četiri minute sudijske nadoknade. Mepam zaradio žuti karton.

36. min -Sjajan napad Amerikanaca za 1:0. Timoti Vea se odlično snašao u šesnaestercu i pogodio mrežu za vođstvo. Pulišić je imao sjajnu asistenciju.

30.min – Pritisak Amerikanaca se nastavlja. Vels orjentisan na odbranu svog gola i čeka priliku za kontranapad

20.min – I dalje bez velikih prilika na meču. Amerikanci diktiraju ritam.

9.min -Umalo autogol. Rodon je loše reagovao a onda je Henesi sjajno reagovao. U nastavku akcije Amerikanci su imali još jednu šansu preko Sardženta.

5.min Amerikanci nešto ofanzivniji na početku utakmice.

Velšani nastavili sa svojim formacijama na slikanju.

Počeo je meč.

Amerikanci su izuzetno iskusni na Mundijalima, ali su propustili prethodni u Rusiji, dok su u Katar stigli sa podmlađenom selekcijom.

Oni će istrčati u sastavu: Tarner, Dest, Rim, Cimerman, Robinson, Mekini, Adams, Musa, Pulišić Sardžent, Vea.

Velšani su se vratili na Mundijal poslije 64 godine i vide oturnir kao krunu sjajne generacije.

Poznat je i sastav Velsa za koji igraju: Henesi, Dejvis, Rodon, Mefam, Vilijams, Ramzi, Ampadu, Roberts, Džejms, Vilson i Bejl.

To govori da će “Zmajevi” biti vjerovatno rasterećeni jer sve što urade u Kataru će za njih biti sjajan rezultat.