Veroni malo gol Lazovića: Kviča pogurao Napoli ka vrhu tabele

Napoli je lako stigao do pobjede u Veroni protiv istoimenog tima, za nova tri boda i proboj ka vrhu tabele – 3:1.

Napoli je u novu sezonu ušao nešto lošije, jedan od razloga bila je i činjenica da Kviča Kvarackelija nije u formi u kojoj je bio kad je osvojena šampionska titula.

Ali, Gruzin se polako budi, pa samim tim i Napoli igra bolje. Doduše, u prethodna dva duela to nije štimalo kako treba, u Ligi šampiona sa stadiona „Dijego Armando Maradona“ bodove je odnio Real Madrid, odmah potom sladila se i Fiorentina.

Šampion je ipak odradio posao onako kako je to bilo očekivano u Veroni, najviše zahvaljujući upravo Kvarackeliji. Doduše, domaće je načeo Politano u 27. minutu, ali je potom sa dva gola trijumf potvrdio Kviča, pogađao je u 43. i 55. minutu, oba puta na asistencije Politana.

Poraz je ublažio srpski reprezentativac Darko Lazović, golom u 60. minutu, ali njegov tim nije imao snage da učini nešto više od toga. Inače, Lazović nije bio među starterima, na teren je ušao u 46. minutu, piše Sport Klub.