VRATIO SE OSIMEN Napoli ponovo na pobjedničkom kolosijeku

Fudbaleri Napolija pobijedili su kao gosti Leče rezultatom 4:0 (1:0), u meču sedmog kola Serije A.

Šampion je rutinski slavio na stadionu “Via del Mare”, zahvaljujući golovima Lea Ostigarda u 16, Viktora Osimena u 51, Đanluke Gaetana u 88, odnosno Matea Politana u 95. minutu iz penala.

Domaći, koji su sasvim solidno započeli sezonu, nisu sjedeli skrštenih ruku, a naročito u prvom poluvremenu su prijetili preko Nikole Krstovića i Marina Pongračića.

Napoli je prva dva pogotka postigao na sličan način. Prvi je bilo dijelo Ostigarda, koji je glavom pogodio poslije centaršuta iz slobodnjaka Pjotra Zjelinskog.

Pitanje pobjednika praktično je riješio Osimen, koji je ušao u igru poslije pauze i iskoristio maestralni ubačaj Kviče Kvarackelije i uz pomoć stative savladao Falkonea.

U finišu je briljirao rezervista Đanluka Gaetano, pogotkom, a potom i izborenim jedanaestercem u nadoknadi vremena.

Gaetano je u 83. zamijenio Zjelinskog, a pet minuta kasnije preciznim udarcem pogodio mrežu Lečea, da bi tačku na susret stavio Mateo Politano iz penala u 95. minutu.

Napoli je sada izbio na treće mjesto, ima 14 bodova, jedan manje od milanskih rivala, piši B92.

Sa druge strane, Leče je sedmi sa 11 bodova, koliko ima i Fiorentina.