(VIDEO) Biće Piksi na slatkim mukama: Luka Jović ponovo pogodio za Milan

Luka Jović ponovo radi. Na drugom uzastopnom meču u dresu Milana bio je strijelac tako što je poslije Frozinonea pogodio i u Bergamu protiv Atalante,

Jović je kročio na teren sa klupe u 72. minutu umjesto Rubena Loftus-Čika i samo osam minuta mu je bilo dovoljno da poravna rezultat na 2:2. Ispratio je centaršut Kristijana Pulišića i ubacio loptu u mrežu, ali se kasnije ispostavilo da ni to nije bilo dovoljno da Milan izbjegne poraz od “Boginje” 3:2.

Bivši napadač Crvene zvezde, Real Madrida i Fjorentine je pokazao da nije izgubio njuh za golove, još jednom osjetivši prostor i lopta gdje će da padne kao pravi golgeter. Nešto što ga krasi u većem dijelu karijere i zašto je došao do statusa da vrijedi 60 miliona evra u najboljim danima, prenosi Sportal.

Ujednom, poslednjim partijama je skrenuo pažnju na sebe da se neće pomiriti s tim da ne bude u reprezentaciji Srbije, prepustivši mjesto mlađem Petru Ratkovu uz Dušana Vlahovića i Aleksandra Mitrovića. Tako će selektor Dragan Stojković Piksi sada biti na slatkim mukama da izabere putnike za EURO u Njemačkoj.

Međutim, neće se previše radovati Jović jer su Rosoneri pretrpjeli četvrti poraz u sezoni i polako počeli da se opraštaju od Skudeta, jer je Juventus na sedam bodova prednosti, a Inter šest uz meč manje.

Meč u Bergamu je odlučen u petom minutu sudijske nadoknade kada je Luis Murijel srušio brojčano slabiji Milan zbog isključenja Davidea Kalabrije par trenutaka ranije.

Bilo je to treća i posljednja prednost domaćina jer su prije toga vodili dva puta preko Ademole Lukmana, a pored Jovića je strelac bio Olivije Žiru.

Nedovoljno i za bod velikana, čija je realnost sada borba za mjesto u Ligi šampiona. S druge strane, Atalante se ugurala u gornji dom posle serije loših rezultata i sada je na diobi šeste pozicije sa Fjorentinom.