(VIDEO) DENVER UBJEDLJIV Jokiću izmakao novi tripl-dabl, povrijedio se Marej

Denver je sezonu odbrane titule započeo u visokom ritmu i zabilježio šest pobjeda u prvih sedam utakmica, uključujući i trijumf nad Dalasom na otvaranju NBA kupa, ali ono što je sve vjerovatno najviše zanimalo jeste koliko će Nagetsi izdržati bez povreda najboljih igrača.

Odgovor je tačno sedam, pošto je noć poslije recke protiv Mavsa Džamal Mari “osjetio“ zadnju ložu desne noge.

Kanađanin je morao van parketa već na početku druge četvrtine i više se nije ni vraćao nazad pošto je hramljući otišao put svlačionice. Iako je pobjeda nad Čikagom (123:101) važna, neće sada nikom u Denveru biti lako da sačeka specijalisti izvještaj o stanju Marijeve zadnje lože.

Drugi najbolji igrač Denvera odigrao je devet i po minuta prije nego što je na početku druge četvrtine prijavio nelagodu zbog koje je morao napolje. Domaćin se nije najbolje snašao u tom periodu, nije uspijevao da nađe svoj ritam, pa je Čikago dobio drugu četvrtinu i na poluvremenu imao minimalnu prednost (53:51) zahvaljujući prije svega odličnom Nikoli Vučeviću kojije na pauzu otišao sa 15 poena. U nastavku je ubacio samo još četiri poena, što je dijelom razlog zašto je Denver odnio tako ubjedljiv trijumf, a očekivano, glavni uzrok ovakvog konačnog ishoda je Nikola Jokić, piše MOcart sport.

Denver je u drugom poluvremenu ubacio čak 72 poena. I što je još važnije, protivnika ostavio na 49. Nije želio srpski as da žuri, u prvom delu utakmice bio je donekle tih, iako je već tada imao 11 poena i pet skokova. Ono pravo je pokazao u nastavku gdje je bio apsolutno nezaustavljiv. I ponovo će njegov učinak biti trn u oku ljubiteljima statistike, tačnije svima koji teže savršenstvu, a to je u ovom slučaju tripl-dabl, pošto mu je ponovo nedostajala jedna asistencija za isti. Utakmicu je završio sa 28 poena (9/16 iz igre), 16 skokova, devet asistencija i tri ukradene lopte za nešto više od 33 minuta. Protiv Dalasa ga je jedno dodavanje dijelilo od tripl-dabla, večeras opet, a i u pobjedi nad Memfisom mu je tako malo falilo da ima dvocifren učinak u tri glavne statističke kategorije.

No, to njega ne interesuje previše, on i pored toga igra zastrašujuće dobro iako djeluje da možda ima koji kilogram viška i da nije u optimalnom stanju. To je nešto o čemu se u NBA svijetu mnogo diskutuje, kako je moguće da Jokić toliko dominira iako se vidi da nije još u svom prepoznatljivom modu. Ako ovako izgleda na početku sezone, šta li će biti kada se bude odlučivalo za poziciju u plej-ofu ili u samom doigravanju.

U odsustvu Džamala Marija večeras je iskočio Majkl Porter Džunior. Njegovih 27 poena, šest skokova, dvije asistencije, dve bolkade uz pet trojki iz deset pokušaja. Eron Gordon ih je ispratio sa 15 poena, 12 uhvaćenih i pet podijeljenih lopti, dok je Redži Džekson imao 16 poena. Kod gostiju Demar Derozan je ubilježio 17, a Dževon Karter 16 poena.