(VIDEO, FOTO) BAJERN I PSŽ U ČETVRTFINALU Kejn i Mbape održali čas fudbala

Fudbaleri Bajerna i Pari Sen Žermena prvi su četvrtfinalisti Lige šampiona ove sezone.

Bajern je na svom terenu savladao Lacio s 3:0, dok je PSŽ u gostima bio bolji od Real Sosijedada s 2:1.

Bavarci su tako nadoknadili minus od 0:1 iz prvog meča, dok Prinčevi ni u revanšu osmine finala nisu dali šansu Sosijedadu da ovaj dvomeč učine zanimljivim. PSŽ je i prvi meč dobio s 2:0.

Bajern je sasvim očekivano napadao od prvog minuta. Redale su se prilike i poluprilike, ali je mreža gostiju mirovala. I onda samo minut nakon što je Lacio preko Ćire Imobilea mogao do vođstva, gol je postigao Heri Kejn. Englez je mrežu gostiju načeo u 39. minutu. Tim pogotkom Bajern je anulirao prednost Lacija iz prvog meča. Kada su svi očekivali da će se na pauzu sa 1:0 ukazao se Tomas Miler. On je loptu poslao u mrežu nakon sjajnog udaraca Matijasa de Lihta. Bajern je u prvom poluvremenu izgledao kao ekipa koja je godinama dominirala u Njemačkoj i igrala bitnu ulogu u Ligi šampiona. Lacio se raspao u finišu prvog poluvremena i bilo je jasno da je Bajern jednom nogom u četvrtfinalu.

Da Lacio ne može da pruži otpor Bavarcima vidjeli smo i u drugom poluvremenu. Bajern je igrao agresivno i tražio je treći pogodak do kojeg je stigao preko Kejna. Englez je novi pogodak na ovom meču postigao u 66. minutu i Lacio je bio na koljenima. Iznenađenje u Minhenu je bila nemoguća misija. Do kraja meča se rezultat nije mijenjao i četa Tomasa Tuhela mogla je da slavi plasman u četvrtfinale.

Kada je u pitanju meč u Španiji i prije samog susreta se znalo da će Kilijan Mbape biti najveća prijetnja po gol Sosijedada i to se obistinilo i večeras. Sjajni napadač je zaprijetio već u prvim minutama meča, a do gola je došao već u 16. minutu. Francuz je postigao maestralan pogodak, ali to se od njega i očekuje jer je jedan od najboljih napadača današnjice. Ovim golom PSŽ je otišao na 3:0 s obzirom na pobjedu u prvom meču i već tada je bilo jasno da će Špancima četvrtfinale ostati samo san.

Kilijan Mbape

U nastavku je Francuz još jednim sjajnim golom stavio tačku na „I“. On je mrežu domaćina zatresao u 56. minutu i tako je raspršio sve snove Sosijedada o mogućem preokretu. Jedini pogodak za domaćina postigao je Mikel Merino u 89. minutu. Do kraja meča su mreže mirovale i PSŽ je napravio još jedan korak ka toliko željenoj tituli prvaka Evrope. Ostale su im još samo tri prepreke.

TOK MEČA

Bajern – Lacio 3:0 (Kejn 39, 66. minut, Miler 45. minut)

Real Sosijedad – PSŽ 1:2 (Merino 89. minut – Mbape 16, 56. minut)

Kraj meča u Minhenu

89. minut: GOOOOOL Merino postiže pogodak za Sosijedad

79. minut: Najbolja prilika za Sosijedad u ovom meču, ali brani Donaruma.

81. minut: Lacio pokušava dugim loptama da zaprijeti Bavarcima, ali za sada bez pretjerano velikog uspjeha. Lacio se, po svemu sudeći, oprašta od od Lige šampiona za ovu sezonu.

76. minut: Sosijedad želi do počasnog gola. Sjajnu priliku imao je Zubimendi, ali nije uspio da matira golmana PSŽ-a.

74. minut: Velika prilika za Lacio da se vrati u igru. Alberto je ostao sam na rubu šesnaesterca, uputio udarac ka golu, ali je lopta zakačila De Lihta i otišla u korner.

66. minut: GOOOOLL Kejn postiže novi pogodak za Bajern. Bajern ovjerava prolaz u četvrtfinale!

60. minut: Uprkos činjenici da Bajern trenutno ima rezultat koji ih vodi u narednu fazu, Bavarci ništa ne prepuštaju slučaju i žele da dođu do novog gola. Pletu mrežu oko Ivana Provedela, ali za sada bez promjene rezultata.

56. minut: GOOOOOL Mbape je ponovo strijelac. Sjajan pogodak postigao je Francuz i čini se ovjerio plasman PSŽ-a u četvrtfinale.

54. minut: U Španiji PSŽ drži kontrolu nad loptom i utakmicom i ima sigurno vođstvo.

52. minut: Ubacio je sa desne strane Adam Marušić loptu u kazneni udarac, a Ćiro Imobile je pao u šesnaestercu nakon sudara sa De Lihtom. Skočili su igrači Lacija i agresivno tražili penal, ali je sudija Slavko Vinčić samo odmahnuo rukom.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Španiji.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Njemačkoj.

Poluvrijeme na oba meča.

45. minut: GOOOOOL Novi gol za Bajern. Strijelac je Miler. Sjajno je volej uhvatio De Liht nakon kornera, a na pravom mjestu napao se Miler kojem nije bilo teško da sprovede loptu glavom u mrežu.

45. minut: Prilika da Sosijedad dođe do izjednačenje, ali Kubo šutirao pored gola

39. minut: GOOOOOL BAJERN DOLAZI DO VOĐSTVA! Hari Kejn je strijelac za Bavarce. Stigla je kazna za promašaj Imobilea samo minut ranije, Hari Kejn našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme, pokupio loš udarac Gerera i smjestio loptu u mrežu. Čini se da je Ivan Provedel mogao dosta bolje u ovoj situaciji.

36. minut: Kimih je odlično probio po desnoj strani sa koje Bajern uglavnom napada. Reprezentativac Njemačke uputio je centaršut, a glavom je u šesnaestercu tukao Tomas Miler. Ipak lopta odlazi preko gola Ivana Provedela.

29. minut: Još jedna sjajna prilika za Mbapea. Francuz je sjajno šutirao, ali je golman domaćina sjajno intervenisao.

PSŽ

29. minut: Nakon dobrog ritma u prvih 20 minuta, tempo je opao. Lacio vreba šansu iz kontre dok Bajern za sada ima posjed lopte.

25. minut: Još jedna velika šansa za Bajern. Odlično se Musijala ubacio u kazneni prostor, lopta se odbila do Gerera, ali je Marušić u posljednjem trenutku izblokirao šut Portugalca.

16. minut: GOOOOOOL Mbape postiže pogodak za PSŽ. Francuski tim sada ima velikiih 3:0 u ovom dvomeču.

17. minut: Nova prilika za Bajern, Kejn je sjajno šutirao ali je izborio samo novi korner.

8. minut: Nakon jedne situacije u šesnaestercu Lacija fudbaleri Bajerna su tražili penal, ali sudija je dosudio korner.

5. minut: odlična prilika za PSŽ u Španiji, ali udarac Mbapea ide preko gola.

6. minut: Prva prilika za Bajern. Sane je bio u dobroj situaciji, ali je njegov udarac odbranio golman Lacija

1. minut: Počele su utakmice u Njemačkoj i Španiji.

Uoči meča

Sastavi

BAJERN – LACIO, prvi meč 0:1

Bajern: Nojer – Kimih, De Liht, Dajer, Gereiro – Pavlović, Gorecka – Sane, Miler, Musijala – Kejn.

Lacio: Provedel – Marušić, Hila, Romanjoli, Pelegrini – Genduzi, Vesino, Alberto – Zakanji, Imobile, Anderson.

REAL SOSIJEDAD – PSŽ, prvi meč 0:2

Real Sosijedad: Remiro – Traore, Zubeldija, Le Norman, Galan – Mendez, Zubimendi, Merino – Kubo, Ojarzabal, Beker.

PSŽ: Donaruma – Hakimi, Beraldo, Ernandez, Nuno Mendes – Zair-Emeri, Ruiz, Vitinja – Dembele, Embape, Barkola.

Forma Bajerna

Na posljednjih pet mečeva u dva takmičenja Bajern je zabilježio svega jednu pobjedu i to u derbiju protiv Lajpciga (2:1). Nakon poraza u Rimu izgubili su i od Bohuma u Bundesligi (2:3), dok su remizirali sa Frajburgom (2:2).

Imaju 10 bodova manje od lidera Bajera u prvenstvu Njemačke, a da li će se večeras oprostiti i od Lige šampiona.

Rijetko gube u osmini finala

U posljednjih 12 sezona još uvijek aktuelni prvak Njemačke samo jednom je takmičenje u Ligi šampiona završio prije četvrtfinala i to 2019. kada je eliminisan od Liverpula.

Zanimljivo je i to da je Bajern posljednji put u prvom meču osmine finala poražen 2012. godine od Bazela (0:1). U revanšu je bilo 7:0.

Ni Lacio nije u formi

Nakon pobjede nad Bajernom Lacio je upisao tri poraza i samo jedan trijumf u Seriji A i forma im nije za pohvalu pred večerašnji meč.

U večerašnji meč ulaze nakon poraza od Milana s 0:1. Prethodno je bolja bila Fjorentina (1:2) poraženi su i od Bolonje istim rezultatom, a u međuvremenu su nadigrali samo Torino (2:0).

Baš poslije poraza u Parizu Real Sosijedad je ušao u seriju loših rezultata, upisavši tek jednu pobjedu u svim takmičenjima. U primeri su ih porazili Osasuna, Viljareal i Sevilja, dok ih Majorka poslije penala eliminisala u Kupu kralja.

PSŽ oslabljen

PSŽ je u seriji od 20 mečeva bez poraza, a večeras neće moći da računaju na Milana Škrinjara, Markinjosa, Lavina Kurzavu, Danila Pereiru i Presnela Kimpembea.

Najveća prijetnja će naravno biti Kilijan Mbape koji će na kraju sezone vrlo vjerovatno u Real Madrid.