(VIDEO, FOTO) LUDNICA U EVROLIGI Mekintajer pogodio za pobjedu Baskonije, Virtus nakon drame srušio Bajern

Vrlo zanimljiv, na kraju i dramatičan meč odigrali su Baskonija i Panatinaikos u Vitoriji, a poslije velikog preokreta u drugom poluvremenu tim Duška Ivanovića je savladao Atinjane sa 75:73, pa sada obje ekipe imaju skor 10-8.

Počelo je veoma ”tvrdo” na obje strane, pa je prvu četvrtinu Baskonija dobila sa 13:12, ali su se gosti raspucali u drugoj i na poluvremenu su Atinjani vodili sa 37:26.

Kada je tokom trećeg kvartala Panatinaikos poveo sa 48:31, izgledalo je da će gosti rutinski dobiti ovaj meč, ali Baskonija se nije predavala. Ivanovićev tim je konačno uspio da uhvati svoj ritam igre, uz ogromnu želju da se napravi preokret i vrlo brzo Baskonija pravi seriju 12:0 i prilazi na samo pet poena zaostatka.

Gosti iz Atine uspijevaju početkom posljednje četvrtine da se vrate na ”plus osam”, ali onda se Čima Moneke raspucao i donio izjednačenje Baskoniji na 63:63.

Kostas Slukas je preuzeo odgovornost u ekipi Panatinaikosa u tim trenucima, pa su ponovo gosti stekli blagu prednost na ulasku u sam finiš meča, uz neke brzopletosti u napadu Baskonije.

Na ulasku u poslednji minut meča, sjajni Čima Moneke pogađa novu trojku za izjednačenje na 73:73. Na drugoj strani Kendrik Nan ne realizuje napad gostiju, a Kodi Miler-Mekintajer na sekund do kraja pogađa šut za pobjedu Baskonije – 75:73!

Čima Moneke je sa 20 poena i 13 skokova bio najbolji u pobjedničkoj ekipi, Miler-Mekintajer i Sedekerskis su upisali po 10, a naš Vanja Marinković osam poena, četiri asistencije i tri skoka.

Kod gostiju, ujbedljivo najefikasniji Kendrik Nan sa 25 poena i 6 skokova, Grigonis i Slukas su upisali po 11 poena.

Za to vreme u Bolonji, domaći Virtus se prilično namučio protiv Bajerna koji je u najvećem dijelu meča imao blagu rezultatsku prednost. Ipak, ništa to nije vredijelo ekipi trenera Pabla Lasa, jer je Virtus u poslednjem kvartalu serijom 7:0 uspijo da prelomi meč u svoju korist i da na kraju trijumfuje sa 85:83.

Ovom pobjedom je Virtus uspio da se učvrsti na drugom mestu na tabeli sa 13 pobjeda i pet poraza, a Bajern sada ima osam pobjeda i 10 poraza na dvanaestoj poziciji na tabeli.

Šengelija sa 18, Belineli sa 16 i Heket sa 15 poena su predvodili Virtus do nove pobjede, a u Bajernu odlične partije prikazali su Edvards sa 22 poena, kao i Ibaka sa 15 poena i 13 skokova. Vladimir Lučić se nije upisao u strijelce, imao je samo tri skoka za 15 minuta u igri.