(VIDEO, FOTO) Rekord karijere za Vasilija Micića: Srbin ponio priznanje igrača utakmice i vodio Šarlot do pobjede

Košarkaši Šarlota pobijedili su ekipu Memfisa rezultatom 110:98, a igrač utakmice bio je reprezentativac Srbije Vasilije Micić sa 25 poena i osam asistencija.

Pokuševski je dodao devet poena uz pet skokova i tri asistencije.

Košarkaši Šarlota upisali su važnu pobjedu protiv ekipe Grizlisa rezultatom 110:98. Ovo je druga pobjeda za ekipu Hornetsa u poslednjih devet utakmica.

Oni su odigrali odličan meč, kontrolisali rezultat čitavim tokom, a Vasilije Micić je uspio da ubaci čak 25 poena za svoju ekipu i ponese zvanje igrača utakmice, dok je Pokuševski dodao devet poena.

Šarlot je bolje otvorio utakmicu serijom 14:6, dok su košarkaši Memfisa u uvodnim minutima mogli da pogode isključivo sa linije za tri poena. Prva tri pogotka Grizlisa bila su trojke.

Vasa Micić je odlično ušao u utakmicu, i već je u prvoj četvrtini postigao devet poena. Pet je dodao i Aleksej Pokuševski, pa su Srbi tako pogurali ekipu Šarlota do dvocifrene prednosti od 31:19 poslije prvih 12 minuta košarke.

Na otvaranju druge četvrtine košarkaši Memfisa su se vratili u život serijom 10:0 poslije dve trojke Godvina, ali su Hornetsi uspjeli ovo da iskontrolišu i da odbiju nalet protivnika. Ubrzo su serijom 13:0 ponovo stekli veliku prednost, do tog trenutka najveću na utakmici – plus 18.

Zatvaranje prvog poluvremena pripalo je Grizlisima, koji su serijom 10:2 prišli na deset poena minusa pred veliku pauzu, i to pri rezultatu 46:56.

Memfis je ponovo pokušao da se približi i istopi prednost protivnika na startu drugog poluvremena, i to im je u neku ruku dobro išlo, uspjeli su da priđu na četiri poena minusa.

Ipak, svoju najbolju četvrtinu je na drugoj strani odigrao Vasa Micić, koji je ubacio 11 poena i uz Bridžisa je uspio da održi Šarlot u prednosti. Serijom 6:0 u završnici ovog perioda igre, sa po jednom pogođenom trojkom za Micića i Vilijamsa, Hornetsi su održali istu razliku sa poluvremena rezultatom 80:70.

Šarlot je i definitivno riješio pitanje pobednika serijom od 10:0 na staru četvrte četvrtine, kada je ekipa ponovo povela sa 16 poena razlike. Grizlisi od tada nisu više uspjeli da se vrate, a Hornetsima je ostao otvoren put da mirno privedu utakmicu kraju.

Oni su odigrali svoju najbolju dionicu na utakmici, ubacili 30 poena i upisali su sigurnu pobjedu nad ekipom Memfisa. Poslije serije loših rezultata, Šarlot je slavio sa 110:98. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Bridžis sa 27 poena, a pratio ga je Vasa Micić koji je odigrao jednu od svojih najboljih partija od dolaska u NBA ligu sa 25 poena i osam asistencija. Na drugoj strani je Džekson postigao 26 poena.