(VIDEO) ITALIJA BRUJI O SRBINU Nedavno je "odjavio" Piksija, a sinoć je postao heroj Rome

Fudbaleri Fjorentine odigrali su 2:2 (1:0) sa ekipom Rome, u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 28. kola italijanske Serije A, a sjajnu partiju ponovo je pružio srpski golman Mile Svilar.

Gostujućoj ekipi je pomogla sjajna partija Mileta Svilara, nesuđenog srpskog reprezentativca, koji je u 80. minutu odbranio penal Kristijanu Biragiju. Imala je Viola sve u svojim rukama, vođstvo i veliku priliku, ali je 24-godišnji čuvar mreže odbranio udarac i tako omogućio svom timu da stigne do bitnog boda.

Sve je počelo u Firenci već u 18. minutu, kada je Luka Ranieri iskoristio dodavanje Nikolasa Gonzalesa, matirao Svilara, i tako doneo prednost domaćoj ekipi. Ujedno je to bio i konačan rezultat prvog dela meča.

Roma se vratila u 58. preko Husema Auara, ali su gosti kapitulirali još jednom, svega 11 minuta kasnije, kada je vođstvo Fjorentini donio Rolando Mandragora. U nastavku je Svilar skinuo penal Biragiju, što se ispostavilo i kao ključan trenutak meča, pošto je Roma njegovu odbranu pretvorila u bod, nakon što je u 95. Diego Ljorente prelepim udarcem pogodio za veliko slavlje na klupi Vučice, navodi Sportal.

Nije ovo Svilaru prvi put da zaustavlja jedanaesterce protivnika, pošto je nedavno svojim odbranama pogurao Romu do plasmana u osminu finala Lige Evrope, kada je zaustavio dva penala igračima Fejenorda.

Podsjetimo, Svilar je nedavno obavijestio FSS da ne planira u budućnosti da brani za reprezentaciju Srbije, već da će mu u nastavku prioritet biti selekcija Belgije.

Što se tiče stanja na tabeli, Roma je na petoj poziciji sa 48 osvojenih bodova, dok je Fjorentina tri mjesta ispod, sa 43 sakupljena boda.