(VIDEO) MICIĆU SAMO "MRVICE" Istorijsko gaženje Oklahome, zabilježili 5. najveću pobjedu u NBA

Prije dvije godine su doživeli debakl od Memfisa i izgubili su 73 razlike, što je i dalje najveći poraz u istoriji NBA lige, ali su se košarkaši Oklahome koliko-toliko iskupili nevjerovatnom partijom protiv Portlanda i pobjedom od 62 razlike - 139:77!

Oklahoma je bukvalno pregazila Trejlblejzerse i sada drži prvo mjesto na Zapadnoj Konferenciji, dok je ovaj trijumf ujedno i peti na vječnoj listi kada je u pitanju razlika.

Ništa nije slutilo na debakl Portalnda poslije prve dionice, jer je Oklahoma imala 36:24. Međutim, serijom 16:0 u drugoj su se odlijepili i na poluvremenu su imali prednost od 75:39. Treću dionicu do dobili sa 43:17 i nakon rezultata 118:56 svima je bilo jasno u kom pravcu se ova utakmica odvija.

Oklahoma je šutirala 56 odsto iz igre i pogodili su 40 odsto trojki, dok je tu i rekord sezone od 41 asistenciju. Takođe, ovaj rezultat i +62 su rekord franšize kada je u pitanju najubjedljviija pobjeda, prenosi Telegraf.

Srpski košarkaš Vasilije Micić igrao je 10 minuta u ovom veličanstvenoj pobjedi i za to vrijeme je imao učinak od dva poena, dvije asistencije i jedan skok.

Šaj Gildžes-Aleksander je po navici bio najbolji igrač Tandera sa 31 poenom. Džejlen Vilijams je ubacio 21, Holmgren je imao 19, Džoš Gidi je zabilježio tripl-dabl sa 13 poena, 10 skokova i 12 asistencija, a do 11 su brojali Man i Dort.

Šta reći za Portland i njegove igrače kada je Anferni Simons sa 14 bio najefikasniji, a Skut Henderson sa 13 jedini još dvocifren.

Kada su u pitanju najveće pobjede u NBA, već smo pomenuli da je Memfis 2021. dobio Oklahomu sa +73 (152:79). Zatim, Klivlend je protiv Majamija 1991. slavio sa 148:80 (+68), Indijana protiv Portlanda 1998. sa 124:59 (+65), te Lejkersi protiv Golden Stejta davne 1972. sa 162:99 (+63).