(VIDEO) VASA DAJE ZNAKOVE ŽIVOTA Oklahoma bolja od Denvera, Micić odigrao svoj najbolji meč u NBA dok Jokić nije nastupio

Košarkaši Oklahome pobijedili su ekipu Denvera rezultatom 105:100.

Ovaj meč je zbog blaže povrede propustio Nikola Jokić, ali je Vasilije Micić na drugoj strani upisao 11 poena, dva skoka i pet asistencija.

Susret Denvera i Oklahome počeo je dobrim potezima Gildžus-Aleksandera na jednoj, i Mareja na drugoj strani. U uvodnim minutima nijedna od ekipa nije uspijevala da napravi seriju i rezultatski se odlepi.

Tek sredinom igre u prvoj četvrtini, košarkaši Denvera prave seriju 13:0 kojom su izgradili dvocifreni plus.

Nagetsi su ovaj meč igrali bez svog najboljeg igrača, reprezentativca Srbije Nikole Jokića, koji nije izašao na teren zbog blaže povrede.

Košarkaši Oklahome nisu uspjeli da istope prednost protivnika do kraja prve dionice, pa su poslije prvih 12 minuta imali devet poena minusa, pri rezultatu 19:28.

Drugo poluvreme odlično je startovao reprezentativac Srbije u dresu Tandera, Vasilije Micić, koji je postigao prvih šest poena svoje ekipe u ovom periodu. Oklahoma je ubrzo serijom 8:0 prišla na svega četiri poena minusa, i utakmica je ponovo ušla u egal.

Do kraja poluvremena, Nagetsi su uspjeli da održe bar dva posjeda prednosti, pa su na veliku pauzu otišli sa rezultatom 51:47.

Poslije boljeg otvaranja drugog poluvremena za Denver i osam poena prednosti, inicijativu na terenu ponovo su preuzeli košarkaši Oklahome.

Oni su serijom 12:2 uspjeli prvo da izjednače, a zatim i da konačno naprave preokret, kada su na kratko preuzeli vođstvo.

Do kraja ovog perioda igre igralo se u mini serijama, pa su se ekipe smijenjivale u prednosti. Ipak, ovoga puta su košarkaši Oklahome uspjeli da bolje zatvore četvrtinu i da sa minimalnom prednošću uđu u posljednju dionicu, pri rezultatu 73:72.

I posljednju četvrtinu sa tri vezana poena je otvorio Vasa Micić, a to se pretvorilo u seriju Tandera 14:2 kojom je ekipa Oklahome preuzela kontrolu nad utakmicom.

Tanderi više nisu ispuštali prednost do kraja utakmice, iako su košarkaši Denvera uspjeli da priđu i na samo pola koša zaostatka, prenosi Sportal.

U odsustvu Nikole Jokića, Oklahoma je došla do pobjede nad ekipom Denvera rezultatom 105:100.

U redovima pobednika istakao se Gildžus-Aleksander sa 34 poena, dok je Holmgren dodao 18 poena uz 13 skokova. Zapaženu ulogu imao je i Vasa Micić sa 12 poena, dva skoka i pet asistencija. Nagetse je predvodio Gordon sa 16 poena i 13 skokova.