(VIDEO) Može li iko da ga zaustavi: Siner razbio Šeltona i plasirao se u osam najboljih Indijan Velsa

Janik Siner je pobijedio Bena Šeltona sa 2:0 u setovima i plasirao se u četvrtinu finala ATP turnira u Indijan Velsu (7:6, 6:1).

Janik Siner je u meč sa Šeltonom ušao kao favorit, s obzirom na vrhunsku formu i samopouzdanje, naspram svog protivnika koji je 16. igrač planete. Ipak, mladi Ben Šelton je uspio da namuči trenutno prvog favorita za osvajanje ovog turnira.

Šelton je bio na pragu brejka već u četvrtom gemu prvog seta, ali je propustio da iskoristi čak tri brejk lopte. Ovo je iskoristio Siner, koji je u narednom gemu došao do brejka i nametnuo svoju igru u većem dijelu prvog seta.

Ipak, Amerikanac je uspio da se vrati i da brejkom izjednači na 5:5 u gemovima, što nas je odvelo u 13. gem gde je uspješniji bio Siner. Italijan je poveo sa 1:0 u setovima.

Iako je uzbudljiv prvi set nagoveštavao i zanimljiv ostatak meča, to se nije desilo. Drugi set je protekao u potpunosti u znaku Janika Sinera, koji ga je na kraju osvojio sa 6:1.

Šelton nije uspio da izbori nijednu brejk šansu, dozvolio je dva brejka protivniku, osvojio samo jedan gem u drugom setu. Siner je imao otvoren put do pobjede koju je zabilježio sa 2:0 u setovima i plasirao se u četvrtfinale turnira, prenosi Sportal.

Siner će igrati protih Lehečke, sa druge strane se ukrštaju Karlos Alkaras i Aleksandar Zverev.