(VIDEO) Neočekivan rezultat nakon prvog poluvremena: Mančester junajted ima veliku prednost protiv gradskog rivala u finalu FA Kupa

Fudbameri Mančester sitija i Mančester junajteda sastaju se u finalu FA Kupa, a nakon prvih 45 minuta Crveni đavoli imaju minimalnu prednost.

Mančesterski derbi igra se u finalu FA kupa, a Junajted neočekivano vodi sa 2:0.

Može se reći da je ovo meč za spas sezone Erika Ten Haga koji će gotovo izvjesno na ljeto napustiti ekipu Mančestera.

Sa druge strane Siti se bori za duplu krunu. Nakon osvajanja Premijer lige, Građani se bore za još jedan trofej.

Ipak prvo poluvrijeme pokazalo nam je da je Ten Hag bolje pripremio utakmicu.

Poveo je Mančester Junajted u 30. minutu. Nevjerovatnu grešku napravio je Joško Gvardiol koji je htio da vrati glavom loptu golmanu Ortegi, ali nije vidio da je ovaj već istrčao, pa ga je “prebacio”. To je iskoristio Alehandro Garnačo i doveo Crvene đavole u vođstvo.

Na 2:0 povisio je Kobi Maino u 39. minutu nakon asistencije Bruna Fernandeša.

Sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, a vidjećemo kakva će biti reakcija Gvardiole.