(VIDEO) Nervozni Nikola Jokić ganjao sudiju po terenu: Saigrači ga vukli, uključio se i trener, očajni Denver pao protiv Sakramenta

Košarkaši Denvera poraženi su od ekipe Sakramenta rezultatom 98:102. Nikola Jokić je meč završio sa 15 poena, pet skokova i osam asistencija, ali uz jedan izliv bijesa prema sudijama.

Duel Denvera i Sakramenta pripao je Kingsima, i to rezultatom 102:98. Nagetsi su 43 minuta vodili, kontrolisali utakmicu i imali su sve u svojim rukama, da bi onda u potpunosti stali u napadu gdje su košarkaši Sakramenta iskoristili svoju šansu. Oni su napravili preokret u posljednjih pet minuta utakmice, kada su i zabilježili svoje prvo vođsto na utakmici.

Loše veče imao je Nikola Jokić, koji je ostao na samo 14 poena, pet skokova i sedam asistencija.

Meč su bolje otvorili košarkaši Denvera, koji su od samog početka delovali raspoloženo na ofanzivnom kraju terena. Oni su poveli sa 14:5, i tu prednost su potom održali čitavim tokom prve četvrtine.

Košarkaši Sakramenta su odigrali jednu od najlošijih četvrtina ove sezone, o čemu govori činjenica da su ubacili samo 16 poena u ovom periodu igre, a primili su 27. Dakle, Kingsi su već poslije prvih 12 minuta košarke potonuli na dvocifreni minus.

Na otvaranju druge četvrtine Nagetsi su uspjeli da dođu do tada najvećih plus 15.

Ovo je bih okidač za protivnika. Kingsi su u narednim minutima zaigrali mnogo bolje, i po prvi put od početka utakmice pronašli su svoj ritam u napadu. Ovo je rezultiralo serijom od 10:0, kojom su prišli na samo poet poena zaostatka.

Ipak, ovaj momentum ekipe Sakramenta nije dugo potrajao, pošto je odmah uslijedio odgovor košarkaša Denvera i njihov nalet od 8:0.

Do kraja prvog poluvremena Nagetsi su održali dvocifrenu prednost, pa su na veliku pauzu otišli sa rezultatom 53:41.

Svi igrači Denvera na startu drugog poluvremena davali su svoj doprinost, i Nagetsi su ostali u prednosti u nešto mirnijem ritmu utakmice. Kingsi su uspjeli da se spuste na jednocifreni zaostatak.

A onda je uslijedio šok za Nagetse, i period u kom su Kingsi zaigrali neuporedivo bolje nego do tada. Oni su do kraja treće četvrtine ubacili 30 poena, što je do tada bilo najviše za bilo koju od ekipa u bilo kojoj od četvrtina.

Srpski košarkaš Nikola Jokić je, kao i u većem dijelu sezone, u fokusu protivničkih čuvara, a ono što je takođe primjetno jeste i veliki broj nedosuđenih faulova na njemu. Tako, u jednoj od situacija u trećoj dionici, Nikola je krenuo na polaganje, ali nije dobio faul. Uslijedio je protest kod sudije tokom akcije, ali nije bilo promjene odluke.

Kako je u sljedećem napadu napravio faul, uslijedio je novi Nikolin protest koji mu je donio tehničku grešku. Bio je to momenat kada je srpski košarkaš “pobjesnio”, izvukao štitnik za zube i krenuo ka sudiji da mu kaže “šta ima”.

Njegovi saigrači su se odmah okupili oko njega i vukli ga za dres i vratili nazad, a onda se u raspravu uključio i trener Majk Meloun, koji je takođe dobio tehničku grešku. Srećon sve se smirilo bez većih incidenata.

Sakramento je ovako, predvođen Foksom i Sabonisom, do kraja treće dionice prišao na samo tri poena zaostatka, odnosno na 71:74.

Nagetsi su, međutim, nastavili da tonu i u posljednjoj dionici, i u potpunosti su stali u napadu. Kao da su ekipe zamijenile uloge na poluvremenu.

Kingsi su čak nadmašili treću četvrtinu i ovde su postigli 31 poen, dok su protivniku dozvolili 24. Oni su prvi put na utakmici poveli pet minuta prije kraja. Ovo je bilo dovoljno za veliki preokret u režiji ekipe Sakramenta, i iznenađenje za Nagetse.

Sakramento je na kraju slavio rezultatom 102:98. Foks je ubacio 28 poena, a Sabonis je dodao 20 uz 12 skokova. Na drugoj strani je Gordon ubacio 22 poena uz 15 skokova. Loše veče imao je Nikola Jokić, koji je ostao na samo 14 poena, pet skokova i sedam asistencija.