(VIDEO) SENZACIJA Denver slavio bez Jokića i najvećih zvijezda, veteran "ušao" u Nikoline patike

Košarkaši Denvera pobijedili su Los Anđeles Kliperse bez trojice najboljih igrača. Nagetsi su do trijumfa nad Klipersima rezultatom 113:104 stigli bez Nikole Jokića, Džamala Mareja i Arona Gordona.

Deandre Džordan

Američki novinari su nekoliko sati prije početka utakmice javili da srpski centar neće igrati zbog bolova u leđima, a neposredno pred početak meča to su potvrdili iz kluba. Mareja nema od 5. novembra zbog povrede koljena, dok Gordon ima probleme sa petom.

Nema trenutno detaljnijih informacija, međutim, Jokićev problem ne bi trebalo da je ozbiljnije prirode. Ovo je prva utakmica u sezoni koju je propustio.

U takvoj situaciji, Klipersi su bili veliki favorit za pobjedu, posljednja četvrtina koja je završean rezultatom 36:16, donijela je pobjedu Nagetsima.

Izostanak najboljeg igrača ekipe iz Kolorada iskoristio je na odličan način Deandre Džordan, koji je u igri proveo 35 minuta i za to vrijeme je postigao 21 poen uz 13 skokova, pet asistencija, dvije ukradene lopte i jednom blokadom.

Rezervni centar je ove sezone igrao na samo dvije utakmice. Na njima je u postiyao 3,5 poena u prosjeku.

Odličan je bio i Redži Džekson sa 35 poena i 11 asistencija. U poraženom sastavu Kavaj Lenard je bio najefikasniji sa 29 poena, dok je Ivica Zubac dodao 23 uz 14 skokova.

Denver je sada na učinku od 12 pobjeda i šest poraza, dok su Klipersi zabilježili devetu izgubljenu utakmicu i ostali na sedam trijumfa.

Ostali rezultati: Detroit – Vašington 107:126, Indijana – Portland 110:114, Filadelfija LA Lejkers 138:94, Juta – Nju Orleans 114:112.