(VIDEO) POBJEDA NA DEBIJU Istorijski trijumf Rajakovića, srpski igrači bez većeg učinka

Protekle noći odigrano je 12 utakmica u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, a istorijski trijumf ostvario je srpski trener Darko Rajaković.

Darko Rajaković

Bogdan Bogdanović je bio samo solidan u porazu Atlante od Šarlota, Vasilije Micić, Nikola Jović i Boban Marjanović nisu dobili šansu, dok se Aleksej Pokuševski vratio na teren poslije serije povreda.

Toronto Reptorsi su u debiju Rajakovića kao prvog trenera kanadske ekipe na svom terenu savladali Minesotu rezultatom 97:94.

Njemački reprezentativac Denis Šruder predvodio je tim sa 22 poena, 3 skoka i 7 asistencija, a odlični su bili i Ogugua Anunobi sa 20 i Skot Barns sa 17 poena, 8 skokova i 5 asistencija. U poraženoj ekipi Entoni Edvards je prednjačio sa 26 poena i 14 skokova, Karl Entoni Tauns je dodao 19 uz 10 uhvaćenih lopti, a Rudi Gober 15 uz 13 skokova.

Atlanta je u Šarlotu izgubila od Hornetsa s 116:110, a Bogdanović je za 25 minuta upisao 7 poena uz po 4 skoka i asistencije.

Oklahoma je novu sezonu počela ubjedljivim trijumfom u Čikagu rezultatom s 124:104, ali bez učinka srpskog tandema. Micić nije ulazio u igru, dok je Pokuševski na terenu proveo dva minuta i zabilježio je 2 skoka uz jedan promašen šut za tri poena.

Orlando je deklasirao Hjuston s 116:86, a u timu iz Teksasa minute nije dobio Marjanović, piše Sport klub.

Rezultati Šarlot – Atlanta 116:110, Indijana – Vašington 143:120, Njujork – Boston 104:108, Orlando – Hjuston 116:86, Bruklin – Klivlend 113:114, Majami – Detroit 103:102, Toronto – Minesota 97:94, Čikago – Oklahoma 104:124, Memfis – Nju Orleans 104:111, Juta – Sakramento 114:130, San Antonio – Dalas 119:126, Los Anđeles Klipers – Portland 123:111.