(VIDEO) "Riječnik koji je koristio bio je dovoljan" Ovako sudije pravdaju odluku o isključenju Jokića, zbog Nikole će mnogi u NBA ligi naučiti srpski

Denver je slavio protiv Čikaga sa 114:106, a utakmicu je obilježilo isključenje Nikole Jokića u završnici prvog poluvremena.

Naime, na minut do kraja druge četvrtine, Nikola Jokić je krenuo na koš protivnika i promašio je polaganje uz kontakt sa Vučevićem. Sudije nisu svirale ništa, pa je prva vedeta franšize iz Denvera ušla u raspravu sa njima dok je trčao kontru. Ta reakcija je, po mišljenju glavnog sudije, bila dovoljna da Jokić bude isključen, sa dvije direktne tehničke greške.

Nikola Jokić je meč u čuvenom “Junajted centru“ završio sa 4 poena (2/5 za dva), devet skokova i šest asistencija za 16 minuta provedenih na terenu. Najbolji igrač Nagetsa manje koševa nije postigao još od 20. avgusta 2020. kada je u “balonu“ u Orlandu u porazu od Toronta 117:109 upisao dva poena za deset minuta.

Naravno, ono što je sve ostavilo u šoku je pomenuto isključenje jer Somborac nije neko ko je sklon isključenjima, a sada ih je zaradio dva u prethodne tri sedmice.

Nakon utakmice, iz NBA su objasnili šta je zapravo bilo ključno da Jokić dobije isključenje.

– Da se razumijemo, Nikola je izbačen poslije jedne tehničke greške jer je uputio vulgarne riječi našem licu, i to je po našim mjerilima zahtijevalo isključenje – rekao je Mark Lindzi glavni arbitar meča Denver – Čikago.

Novinar je dva puta podsjetio da je Srbin isključen poslije jedne tehničke greške, kao i da to nije nešto što se često viđa, ali sudija je nastavio:

– Obično ne iznosimo javno šta je igrač rekao, ali jezik je dosegao standard za izbacivanje – smatra arbitar.

Na snimku se ne vidi šta tačno kaže, ali sigurno je da je Jokić počastio sudije psovkama na srpskom koje su već toliko poznate da ih cijeli svijet razume. Nakon duela i Nikola je upitan da prokomentariše dešavanja na terenu

– Ne znam. Tako je ispalo. Samo sam srećan što ovu utakmicu nismo igrali u Srbiji. Bilo bi zaista zabavno vidjeti kako će se završiti. Bilo je zanimljivo, znate. Tako je kako je. Neki mogu da kažu šta god hoće… Mislim da ovo što sam rekao nije čak ni za tehničku, pa je ispalo ono što jeste – rekao je Nikola poslije meča.

Na pitanje da li je sa sudijama razjasnio kada se dogodio trenutak u kojem je prešao granicu, Jokić je istakao:

– Ne, prešao sam granicu, ali ponekad ta riječ ne prelazi granicu, tako da je tako kako je – završio je Jokić.