(VIDEO) SJAJNA PARTIJA KOSA Momak iz Kozarske Dubice junak Zagrepčana u remiju sa Kjelceom

Srbin je opet junak Zagreba.

Miloš Kos igra u sjajnoj formi ove sezone, udarna je igla hrvatskog šampiona u evro eliti. Momak iz Kozarske Dubice bio je najefikasniji igrač meča protiv Kjelcea koji je završen podjelom bodova 22:22.

Pet pogodaka iz devet šuteva djelo je srpskog bombardera koji bi trebalo da bude uzdanica selektora Orlova Tonija Đerone na Evropskom prvenstvu u Minhenu za manje od dva mjeseca.

Malo je falilo da padne u Areni i poljski Kjelce, kao što je razbijen norveški Kolstad i izvučen veliki bod protiv danskog Olborga, ali se vicešampion Evrope provukao kroz iglene uši i golom francuskog pivotmena Nikole Turne u posljednjem minutu stigao do boda. Imao je Zagreb i +2 – 22:20, ali četiri posljednja minuta nije domaćin postigao gol, pa se četa Talanta Dujšebajeva vraća kući sa slađim bodom. Mogao je Zagreb da ostane i bez boda, ali je poraz spriječio Matej Mamić odbanom udarca Dilanu Naiju sa pozicije lijevog krila, sedam sekundi prije kraja.

Zagreb igra kao preporođen poslije odlaska Slavka Goluže sa kormila na startu sezone. Trener Nenad Šoštarić nije vodio Zagreb s klupe zbog problema s leđima, pa je Andrija Nikolić opet uskočio u vatru, kao nekoliko nedjelje prije dolaska doskorašnjeg selektora ženske reprezentacije Hrvatske.

Po tri gola za domaćina djelo su Patrika Valčika, Luke Klarice, Zvonimira Srne, Timura Dibirova i Ivana Čupića, dok je na golu briljirao Matej Mamić sa 17 odbrana. Kod Kjelcea, koji igra slabije ove sezone nego prethodnih nekoliko, Danijel Dujšebajev se četiri puta upisao u listu strijelaca, dok je njemački golman Andreas Volf imao 12 uspješnih intervencija, prenosi Mozzart sport.