Tenis

(VIDEO) SPEKTAKL U AUSTRALIJI Ispao još jedan grend slem šampion u petočasovnom meču

Kanađanin Feliks Ože Alijasim je uspio da savlada austrijskog tenisera Dominika Tima u prvom kolu Australijan opena sa 3:2 u setovima.

Feliks, inače 30. teniser svijeta je uspio da savlada 92. igrača planete za pet sati, po setovima 6:3, 7:5, 6:7(5), 5:7, 6:2.

Nevjerovatan spektakl su priredili Ože Alijasim i Tim, u prvom kolu turnira u Melburnu

Teniseri su izjednačeno ušli u meč i svako je bio siguran na svoj servis sve do osmog gema, kada je Kanađanin uspio da napravi brejk i dođe do prednosti 5:3.

Siguran je bio Feliks na svoj servis, potvrdio je brejk i došao do vođstva u setovima – 1:0.

Poslije dobrog starta u drugom estu, prvo je Ože Alijasim napravio brejk za 2:1, posle velike borbe, ali nije uspio da ga potvrdi. Odmah u narednom gemu, Dominik Tim je došao do dvije brejk lopte i iskoristio prvu za izjednačenje 2:2.

Ipak, u 11. gemu Kanađanin ponovo dolazi do brejka poslije žestoke borbe, a potom ponovo na svoj servis dolazi do seta. Nije uspio da iskoristi prvu, ali jeste drugu loptu za 2:0.

U trećem setu su oba tenisera bila koncentrisana do samog kraja, ni jedan nije uspio da napravi prednost, pa je odlučivao taj-brejk.

Ože Alijasim je imao 5:2 u taj-brejku, ali je Dominik Tim zaigrao mnogo bolje i sa pet vezanih poena došao do preokreta i umanjio zastatak u setovima – 2:1.

Odmah na startu četvrtog seta, Austrijanac je uspeo da nparavi brejk, potom ga i potvrdi (0:2). Uspešno je održavao prednost sve do 10. gema, kada je Feliks uspio da napravi brejk (5:5).

Na kraju nije uspio da se vrati u set, pošto je odmah u set, pošto je odmah u sljedećem gemu Tim napravio novi brejk, a potom iskoristio jedinu set loptu (30:40) za poravnanje u meču – 2:2.

Ipak, u petom odlučujućem setu, poslije sigurnog servisa, Ože Alijasim je napravio brejk u drugom gemu, a potom ga potvrdio (3:0). Do kraja meča je zadržao prednost i u devetom gemu pri rezultatu (5:3), iskoristio prvu od dvije set lopte za 3:2 u setovima i veliku pobjedu.

U narednom meču Feliks Ože Alijasim će odmjeriti snage sa Francuzom Ugom Grenijeom, koji je savladao sunarodnika Aleksandra Milera sa 3:2 u setovima, prenosi B92.