(VIDEO) ZASLUŽAN ZA BREJK U KNEŽEVINI Odlični šuter Fenera proglašen za MVP prve runde plej-ofa Evrolige

Košarkaši Fenerbahčea napravili su iznenađenje u prvom četvrtfinalnom duelu protiv Monaka. Tim koji sa klupe predvodi legendarni Šarunas Jasikevičijus slavio je u kneževini rezultatom 95:91 i to poslije produžetka.

Najdžel Hejs-Devis

Najefikasniji u pobjedi turskog tima bio je Najdžel Hejs-Dejvis koji je postigao 19 poena, a na parketu je proveo čak 39 minuta. Pomenuti košarkaš postigao je 12 poena u posljednjoj četvrtini, da bi na kraju meča imao indeks korisnosti 23, što je bilo dovoljno za nagradu.

Podsjećanja radi, Matijas Lesor je imao indeks korisnosti 26, ali je njegov Panatinaikos poražen od Makabija rezultatom 91:87, piše Telegraf.

Isti indeks korisnosti kao i Hejs-Dejvis imao je Kostas Slukas. Grčki plejmejker je u porazu “zelenih” ubacio 12 poena, a tome je dodao i 13 asistencija.