LUDNICA U MONAKU Fener uzeo brejk u Kneževini i poveo u seriji

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su Monako u prvom meču četvrtfinala Evrolige rezultatom 95:91 poslije produžetka.

Okobo i Gudurić

Monako je serijom 14:4 otvorio meč, koju je održao do kraja dionice poslije koje je vodio 26:15.

U nastavku su domaći povećali prednost na +14 pri rezultatu 34:20. Uspio je Fener da priđe na sedam poena zaostatka preko Dorsija i Sestine sredinom kvartala, da bi na kraju prvog poluvremena bilo 46:37.

Na početku trećeg perioda povrijedio se Skoti VIlbekin, koji nije mogao da nastavi meč, pa je šansu dobio Jam Madar. Zahvaljujući trojkama Hejsa Dejvisa i Gudurića, turska ekipa je prišla na dva poena zaostatka, međutim nikako nisu uspijevali da preokrenu rezultat. Monako se mučio u napadu, ali i Fener, kom su čak četiri puta zbog loše organizacije napadi isticali. Najveći broj poena na obje strane postignut je sa linije penala. U posljednjoj sekundi treće četvrtine Kalatas je pogodio trojku za 61:60.

U četvrtom periodu Monako je napravio seriju 9:0 i ponovo “pobjegao” na semaforu. Konačno, dvije vezane trojke Dorsija probudile su Fener i smanjile zaostatak na jedan poen, tri i po minuta do kraja meča. Konačno, poenima Kalatesa Fener je poveo prvi put, a potom Hejs-Dejvis poenima uz faul gosti su otišli na +4. Imao je Monako spreman odgovor u vidu trojke Blosomgejma, a potom i pogođena dva slobodna bacanja nakon izgubljene lopte Fenera za povratak u vodstvo. Gudurić je poslije promašaja Džejmsa, imao šut za pobjedu, ali promašio i uslijedili su produžeci.

U prodežetku, Fener je bio mnogo dominantniji, vezali su Kalates i Hejs-Dejvis trojke, potom i Sestina za 94:86.Promašili su potom čak četiri bacanja, ali ni to nije značilo mnogo, jer Monako nije uspio da poentira na drugoj strani.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Hejs-Dejvis sa 19 poena, uz sedam skokova, Kalates je postigao 17, a Sestina 16. Marko Gudurić stao je na 11 poena, tri skoka i pet asistencija, pišu Sportske.net.

U Monaku Okobo je postigao 19 poena, po 16 Džejms i Lojd.