PROBLEM MANJE ZA PARTIZAN Džejms i družina slomili Žalgiris i eliminisali ih iz borbe za plej-in

Monako je pred svojim navijačima savladao ekipu Žalgirisa rezultatom 69:66 u okviru pretposljednjeg, 33. kola Evrolige.

Džejms na utakmici

Gosti iz Kaunasa su u ovu utakmicu ušli poslije tri uzastopne pobjede (Virtus, Baskonija i Armani), ali večeras nisu uspjeli da potvrde da su u usponu forme i ovim porazom su ispali iz trke za plasman u plej-in.

Monako je bolje započeo utakmicu, a serijom 8:0 su vrlo brzo stigli i do prve dvocifrene prednosti – 15:4. Tu prednost od desetak poena razlike je tim Saše Obradovića održao ne samo do kraja prve četvrtine, nego i u najvećem dijelu meča.

Žalgiris je u drugoj i trećoj četvrtini uspijevao samo na trenutke da priđe na pet ili šest poena zaostatka, ali se Monako ekspresno vraćao na ”bezbjednu udaljenost”.

Kada je početkom četvrte četvrtine domaći tim uvećao prednost na ”plus 14”, bilo je 59:45 u tim trenucima, izgledalo je da Žalgiris više neće moći ponovo da se približi, ali gosti u posljednja tri minuta ulaze sa samo pet poena zaostatka – 65:60.

Obradovićev tim je zatim vezao četiri poena i djelovalo je da je uveo meč u mirniju završnicu, ali se gosti iz Litvanije nisu predavali i u samom finišu su pogocima sa linije penala napravili seriju 6:0 i večerašnji poraz učinili minimalnim.

Majk Džejms je sa 18 poena, 5 skokova i tri asistencije bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, Motejunas ga je pratio sa 14 poena i 7 skokova, a Blosomgejm je meč završio sa 11 poena i 5 skokova, pišu Sportske.net.

U ekipi Žalgirisa 17 poena Evansa, a Manek je upisao 12 poena i 7 skokova, a Hejs 11 poena i 7 skokova.

Monaku je ovo 22. pobjeda u 33 kola i ostao je u trci za drugo mjesto, a Žalgiris sada ima skor 14-19 i ostao je ”ispod crte” za prolaz u plej-in.