PARTIZAN MOŽE DA SLAVI Monako u neizvjesnoj završnici slomio Valensiju

Ekipa Monaka je stigla do nove pobjede u Evroligi na svom terenu.

Do 20. pobjede u ovoj sezoni stigli su protiv Valensije, što je izuzetno bitno i za ekipu Partizana kojoj je Valensija direktan protivnik za plasman u plej-in. Bilo je 79:78.

Odlično je igrao Monako u prvoj četvrtini, već na startu utakmice je bilo 14:4, a tu prednost je ekipa Saše Obradovića uspješno održala do kraja ovog dijela igre.

Valensija je odlično odigrala drugu dionicu, veoma tvrdo, ispravili su greške koje su pravili u prvoj četvrtini i stigli su do minus 4, ali je Monako ponovo pravio razliku.

Ulazak Stefana Jovića u trećoj dionici unijela je sigurnost ekipi, a Valensija je propustila dvije velike šanse da stigne samo na -2. Ipak, kazne su stizale kao na traci, a poslije zakucavanja Kornelija Monako je imao 57:49.

Vratila se Valensija, Pradilja je pogodio za -3, dobili su gosti i treću dionicu i jasno je bilo da se nisu tako lako predali, pišu Sportske.net.

Već poslije dva minuta su gosti poveli, Odželej je pogodio za 61:59 u korist svog tima, ali je Džejms uzeo stvari u svoje ruke, napravili su domaći seriju od 10:1 koja je bila ključna.

I kada je Valensija ponovo stizala prednost pojavio se Majk Džejms koji je preko ruke pogodio trojku na dva minuta do kraja.

Slijepi miševi su imali devet života večeras, stigli su nekako do -3 i to na 13 sekundi do kraja, ali je to bilo sve od njih za večeras. Džons je promašio namerno drugo slobodno bacanje, ali nije vrijedilo ni to.

Džejms 17 poena, Blosomgejm takođe, njih dvojica su na kraju bili jedini dvocifreni. Na drugoj strani, Odželej 22 poena, Džons 15, Jović je imao 5 poena, 6 asistencija i 4 ukradene lopte.