VIZA ZA EVROPU Borcu derbi protiv Želje uz huk 6.000 navijača (FOTO)

Fudbaleri Borca savaldali su Željezničar u derbiju 28. kola Premijer lige BiH sa 2:0 i gotovo da se može reći da su vizirali kartu za Evropu.

Iako ih matematika dijeli od ove potvrde, čudo bi trebalo da se desi pa da crveno-plavi četvrtu sezonu zaredom ne osjete miris evropskih mečeva. Odluka o pobjedniku pala je u period od 71. do 77. minuta.

Prvo je najbolji strijelac domaćih Momčilo Mrkaić glavom matirao Vedada Muftića, da bi šest minuta kasnije Nedeljko Piščević iskoristio sjajno ubacivanje Nikole Ninkovića iz kornera i duplirao prednost Borca.

Nikola Ćetković

Nošeni sjajnom podrškom 6.000 gledalaca Banjalučani su od prvog minuta krenuli agresivno i jako, a Sarajlije u uvodnim minutima nisu uspijevali da duže zadrže loptu u posjedu. Na pravu priliku čekalo se do 27. minuta kada je Alen Jurilj iz mat situacije dozvolio Muftiću da se istakne. Desetak minuta kasnije učinio je isto, a osim njega šansu je propustio i Enver Kulašin. Gosti su imali jednu solidnu priliku, ali je Nikola Ćetković dobro intervenisao i poslao loptu u korner.

Željezničar je bolje otvorio drugo poluvrijeme, ali ta inicijativa nije bila dugog daha. Banjalučani su ponovo uspostavili kontrolu i stigli do zaslužene pobjede koja ih je dovela na korak od Evrope.

Ekipa Vinka Marinovića ima 52 boda, sedam više od trećeplasiranog Sarajeva, dok je Željezničar ostao na 42 i u preostalih pet kola pokušaće da se domogne treće pozicije.