ZADAR IPAK IGRAO Cedevita slavila i osigurala plej of

Košarkaši Cedevite Olimpije pobijedili su Zadar u gostima 92:77. Tako je tim iz Ljubljane upisao 14. trijumf u ABA ligi.

Meč 23. kola regionalnog šampionata bolje je otvorila Cedevita Olimpija. Poslije prvog poluvremena ekipa Jurice Golemca imala je +9, a zatim se Zadar probudio u trećoj četvrtini i vratio se rezultatski u meč.

Ipak, Ljubljančani su odbili nalete Zadra i uspjeli da ponovo preuzmu inicijativu, stignu do značajne prednosti, steknu i +20 tri minuta prije kraja utakmice i na kraju potpuno mirno privedu meč kraju.

Najefikasniji u pobjedi bio je Džejkob Pulen sa 22 poena. Pratio ga je Jaka Blažič sa 19 poena, a dvocifren učinak imali su i Zek August sa 14 i Edo Murić sa 10 poena.

U redovima Zadra istakao se Dominik Mavra sa 17 poena, Tompson je dodao 16, a Karter 13 poena.

Cedevita Olimpija je sa učinkom 14-7 na trećem mjestu na tabeli, iznad Budućnosti koja ima 14-5. Zadar je na 10. poziciji sa sedam trijumfa i 14 poraza, objavio je Sportklub.