ŽESTOK DERBI Salah nanio prvi poraz Sitiju

Liverpul je nanio prvi poraz Mančester Sitiju u novoj sezoni. Junak trijumfa bio je Mohamed Salah koji je u 76.minuti donio trijumf svom timu.

Prvu ozbiljniju šansu imao je Liverpul kada je lopta došla na lijevu stranu do Robertsona koji je šutirao preko gola. Zatim je šansu na drugoj strani promašio Erling Haland

U nastavku je višen puno bolji meč. Salah je u 50. Minuti imao sjajnu šansu a Ederson je fenomenalno intervenisao..

Samo tri minuta kasnije, Mančester siti postiže gol preko Fodena. Haland je napravio faul nad Fabinjom što je utvrđeno kasnije u VAR sobi, a i sam sudija Tejlor je pogledao snimak.

Haland je u 64. minuti šutirao sa oko 15 metara, ali je Alison sjajno intervenisao. I onda 76. minut, Alison je sjajno uhvatio loptu , a onda pronašao Salaha, koji je prvo fantastično primio loptu, potom izašao 1 na 1 sa Edersonom, da bi ovoga puta rutinski poslao loptu u mrežu za 1:0!

Ovo je prvi poraz Sitija te tek drugi meč Halanda u Premijeršipu u kojem nije dao gol.