Žestok potez FIBA na Evrobasketu: Suspendovane sudije koje su oštetile reprezentaciju Litvanije

FIBA je suspendovala arbitre koji su oštetili selekciju Litvanije u meču protiv Njemačke, tvrdi grčki novinar Džordž Zakas.

Italijanski sudija Manuel Maconi i Poljaci Vojćeh Liška i Mihal Prok suspendovani su odlukom FIBA zbog lošeg suđenja na meču trećeg kola grupe B između selekcija Litvanije i Njemačke, tvrdi grčki novinar Džordž Zakas.

Kako navodi Grk njih trojica neće suditi nijednu utakmicu više na Evropskom prvenstvu.

Tokom te utakmice Litvanci su oštećeni, pošto su sudije napravile ogroman propust krajem treće četvrtine. Njemački selektor je krajem pomenute dionice zaradio tehničku grešku, a arbitri su propustili da tim povodom dodjele još jedno slobodno bacanje.

Jonas Valančunas, litvansi košarkaš, fauliran je od strane Nijemca Maoda Loa, a tada je i trener Gordon Herbert dobio pomenutu tehničku. Litvanac se našao na liniji slobodnih bacanja, ali je umjesto tri (dva zbog faula i jedno zbog tehničke) slobodna bacanja, imao samo dva.

Poslije 40 minuta igre rezultat je bio 89:89, ali su Nijemci poslije produžetaka slavili rezultatom 109:107.

Selekcija Njemačke poslije tri odigrana kola ima isto toliko pobjeda, dok su Litvanci u tri utakmice zabilježili sva tri poraza, piše Sportal.