ZNAČAJAN TRIJUMF Najbolja partija Leotara u sezoni

Fudbaleri Leotara ostvarili su najubjedljiviju pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Trebinjci su na svom terenu savladali Tuzla siti sa 4:0, te produžili crni niz rivala koji već šest mečeva ne zna za pobjedu. U Trebinje su gosti došli oslabljeni a da su došli i kompletni teško bi nešto mogli protiv raspoloženog domaćina koji je od starta silovito krenuo ka golu rivala.

Leotar je poveo već u drugoj minuti kada se u strijelce upisao Dejan Uzelac. Pobjednik je riješen već u prvih pola sata jer su Trebinjci uspjeli da postignu još dva gola.

Prvo je mrežu rivala u 26.minuti zatresao Mahir Karić da bi dva minuta kasnije Boban Georgijev asistirao za Harisa Handžića koji je povisio na 3:0 i nastavio svoju seriju golova.

Leotar je i na otvaranju drugog dijela došao do novog gola. U strijelce se upisao mladi David Čavić koji je pogodio u 51.minuti. Ovim trijumfom Leotar je napravio značajan korak u borbi za opstanak jer im do kraja jesenjeg dijela slijede još dva meča na domaćem terenu protiv veoma kvalitetnih rivala a to su Borac i Sarajevo.