ZVEZDA IZBORILA MAJSTORICU Crveno-bijeli imali +17 pa umalo sve prokockali, gledaćemo 5. meč (VIDEO, FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana u 4. utakmici finala ABA lige rezultatom 68:56 i tako izborili majstoricu koja će se igrati u Areni.

Dobrić, Kampaco, Martin

Crveno-bijeli su odigrali sjajno prije svega u odbrani, a Partizanu su na poluvremenu dopustili samo 24 poena, u porpun neobičnom poluvremenu, kada bismo ga poredili sa prethodnim utakmicama finala do sada.

Pojavio se faktor Fakundo Kampaco u poenterskom smislu koji je pogađao za Zvezdu u svim bitnim momentima i na kraju meč je završio sa 21 poenom.

Uz njega najefikasniji u redovima Zvezde bio je Ognjen Dobrić koji je sjajno igrao posebno u 3. četvrtini i postigao 14 poena.

Sa druge strane za crno-bijele niko nije bio posebno raspoložen, a najviše je postigao Dante Egzum 12.

Potpuno atipična utakmica kada gledamo prethodne utakmice finala, Partizan je dobro započeo meč, a onda je krenula loša serija u napadu, pa je Zvezda na poluvrijeme otišla sa +8. Zvzeda je na krilima Dobrića i Kampaca stigla do maksimalnih +17 i činilo se da Partizan nema šansu da se vrati.

Ipak, smanjili su crno-bijeli na -10 na kraju 3. četvrtine. A onda potpuni pad crveno-bijelih u posljednjoj dionici. Partizan je na 3 minuta do kraja stigao i na -5, ali je onda Kampaco odigrao vrhunski i riješio utakmicu prije svega sjajnim trojkama.

Imao je Partizan šansu da se vrati u posljednja 2 minuta, ali prije svih Panter nije uspio da pogodi 2 otvorene trojke na -5.

Gledaćemo 5. meč u beogradskoj Areni, gdje će domaćin biti Partizan, a tada ćemo saznati šampiona ABA lige.

Tok meča: Crvena zvezda – Partizan

4. četvrtina

40. minut Zvezda je savladala Partizan sa 68:56.

38. minut 62:54 Na trojku Egzuma, trojkom uzvraća Kampaco Zvezda ponovo na +8

37. minut Lazarević dobija prve minute na meču i postiže trojku za +8 Zvezde.

36. minut 56:51 Partizan poenima Pantera stiže na -5

35.minut 54:47 Zvzeda je bez ideje u napadu, PArtizan se probudio i poenima Madara prišao na -7

31. minut 52:41 Imao je priliku Partizan da dodatno smanji prednost, ali je promašio par otvorenih trojki, nakon toga MArković pogađa trojku i ostaje dvocifrena prednost za Zvezdu.

3. četvrtina

49:39 Užasna sekvenca Hasana Martina, koju je iskoristio Partizan i prilazi na -10 pred posljednju dionicu.

28. minut 47:32 Nastavlja se agonija Partizana, MArtin pogađa za maksimalnih +15 za Zvezdu.

27.minut 45:32 Dobrić je u vrhunskom momentumu, najefikasniji igrač Zvezde u drugom poluvremenu, Partizan nema rješenja u napadu za sada i crveno-bijelu su na maksimalnih +13. Prvi put je u ovoj seriji na parketu Balša Koprivica.

24. minut 42:32 Zvezda je na krilima Kampaca i Dobrića došla do dvocifrene prednosti, sa druge strane jedini raspoložen u drugom poluvremenu je Dante Egzum

21. minut 35:26 Egzum je sjajno okrenuo Kampaca i došao lagano do poena, sa druge strane Kampaco nastavlja seriju, i pogađa trojku.

2. četvrtina

20. minut 32:24 Razigrao se Kampaco i serijom 5:0 odvodi Zvezdu na maksimalnih + 8 na poluvremenu.

19. minut 27:24 Petrušev pogađa trojku, odgovara Panter sa poludistance, a onda Vildosa sjajno krade loptu kapitenu Partizana i polaže za tajm-aut Obradovića.

17. minut 22:22 9:2 za Partizan u ovoj izuzetno neefikasnoj četvrtini. Nedović je isforsirao 2 šuta i promašio, na drugoj strani Smailagić radi dobar posao na skoku.

16. minut 22:20 Bentil dolazi do poena nakon ofanzivnog skoka, kada je Petrušev promašio zicer, prvi poeni za Zvezdu u 2. četvrtini.

15. minut 20:20 7:0 je serija Partizana, nakon Egzuma trojku pogađa i Panter. Problem za Zvezdu je činjenica da Luka Mitrović ima 3 faula. Crveno-bijeli se muče u napadu.

13. minut 20:16 Nakon puna 2 minuta bez pogotka u drugoj četvrtini Smailagić pogađa trojku. Sa druge strane Kampaco je vezao 2 promašaja. Mitrović i Martin imaju po 2 faula za Zvezdu.

1. četvrtina

10. minut 20:13 Partizan je 4 minuta igrao bez koša iz igre, jedini poen postigao je Dante Egzum. Sa druge strane Zvezda iskorištava svaku situaciju i smušenost Partizana u odbrani da dođe do poena i zasluženo vodi.

8. minut 18:12 Zvezda nastavlja seriju, Partizan se muči da postigne koš. Več nekoliko puta ne uspiijevaju da zagrade koš, što je iskoristio Kampaco minijaturom.

7. minut 15:12 Zvezda nakon tajm-auta ulazi sa serijom 7:0 pogotcima Kampaca i Dobrića, Partizan bez ideje u napadu.

6. minut 8:12 Partizan je imao maksimalnih +6, ipak Petrušev pogađa uz faul i smanjuje prednost PArtizana. Idemo na prvi TV tajm-aut

4. minut 6:10 Vildosa pogađa 2 bacanja, a zatim i Petrušev monstruozno zakucava preko Ledeja, na drugoj strani trojku pogađa zek Ledej iz ćoška, kada je bio sam kao duh.

3. minut 2:5 Sjajna sekvenca Alekse Avramovića koji prvo krade loptu Vildosi, a u narednom napadu pogađa trojku kao kap.

1. minut 2:2 Partizan je u prvom napadu iskoristio dobro postavljenog Lesora koji je pogodio. Nakon toga i sjajna asistencija Vildose za Petruševa.

PRIJE MEČA

Partizan je odbranio domaći teren, poveo sa 2:0 i tako došao na korak od osvajanja titule, ali su u nedjelju, košarkaši Zvezde na domaćem terenu smanjili rezultat na 2:1 i sada imaju priliku da stignu do izjednačenja.

Partizan će u ovoj utakmici igrati bez Joanisa Papapetrua, koji se povrijedio u prošloj utakmici.

Kampaco Ledej i Boltauzer

Derbi kao derbi. Vrhunska atmosfera u sve tri utakmice, fantastična košarka, tenzije, naboj i čarke.

Ostaje nam da vidimo hoće li Zvezda uspjeti da sačuva domaći teren i seriju preseli u Arenu, ili će Partizan prvi put nakon 2013. godine podići pehar ABA lige.

Nadamo se da će se nakon meča pričati samo o košarci, a ne o dešavanjima van parketa.