ZVEZDA SE MUČILA Volden donio trijumf u Splitu

Crvena zvezda se namučila u Splitu, ali je na kraju ipak ostvarila važnu pobjedu, 71:60, u ABA ligi na krilima Korija Voldena.

Beograđani su se mučili tri četvrtine. Loš šut, puno izgubljenih lopti i velika borbenost Splita donijeli su neizvjestan meč. Zvezda je tek u posljednjoj četvrtini uspjela da pogodi nekoliko šuteva, prije svih Kori Volden, pa je stekla osam poena prednosti (54:62).

Roko Leni Ukić je trojkom vratio nadu domaćima (57:62), posebno nakon što je kapiten gostiju Branko Lazić isključen zbog udaranja Lukovića. Ipak, Split nije realizovao bacanja, ni napad, pa je Zvezda uspjela da odbije napad i na kraju dođe do značajne pobjede.

Kori Volden je bio daleko najefikasniji igrač meča. Ubacio je 24 poena, dok je Ognjen Dobrić dodao 12. Toliko su poena za poraženi tim dali Luković i Kedžo.