ZVEZDA SIGURNA Proradili Pavkov i Boaći, debitovao Lazetić

Crvena zvezda je lako savladala Rad sa 3:0 i zadržala bodovnu prednost u odnosu na Partizan.

Crveno-bijeli su od starta vršili veliki pritisak na gol gostiju i do prednosti su došli u 17. minuti. Vodeći gol postigao je Milan Pavkov koji je prije gola igrao rukom u duelu.

Ubrzo nakon toga glavni sudija Stojanović je imao još dvije greške, ovaj put na štetu Zvezde. Prvo je oboren Željko Gavrić, a potom i Srđan Spiridonović poslije kontakta sa defanzivcima Rada.

Beogradski tim je u 41. minuti povećao prednost. Spiridonović je odlično poslužio usamljenog Ričmonda Boaćija koji je ubacio loptu u mrežu.

Na kraju je isti tandem imao dobru akciju Ovaj put je Boaći bio asistent, a Spiridonović je u 59.minuti postavio konačnih 3:0.

Nakon toga trener Dejan Stanković je promijenio dosta u igri a šansu da debituje imao je mladi 16-godišnji Marko Lazetić, čiji je stric Nikola nosio takođe crveno-bijeli dres. Na kraju je propustio šansu da se upiše u strijelce kada je udarac odbranio Damir Kahriman uz pomoć stative.

Zvezda je pred meč odala počast preminulom Dijegu Armanu Maradoni, dok su navijači prigodnim transparentima takođe odali počast preminulom patrijarhu Irineju, te proslavljenom glumcu Ivanu Bekjarevu, velikom navijaču beogradskog tima.

Zvezda će u četvrtak da igra meč 5. Kola Lige Evrope protiv njemačkog Hofenhajma.

POKLON ZA LE TALEKA

Na početku utakmice Crvena zvezda je uručila prigodan poklon Damijenu La Taleku. Sportski direktor Mitar Mrkela je uručio uramljeni dres sa brojem 104, što predstavlja broj nastupa francuskog internacionalca za beogradski tim.

Le Talek je ostavio sjajan trag tokom nastupa za Zvezdu i učestovao je u osvajanju šampionskih titula kao i plasmanu u grupne faze evropskih takmičenja