ZVEZDA TRAŽI NOVOG HEROJA Crveno-bijeli znaju sa Dancima, od sjaja do očaja, pa nazad

Fudbaleri Crvene zvezde, nakon uspješnog dvomeča sa Helsinkijem sastaju se sa Kopenhagenom. Prva utakmica na programu je u utorak, revanš će se odigrati sedam dana kasnije.

Nije ovo prvi put da se beogradski klub sastaje sa jednim predstavnikom Danske u evropskim takmičenjima. Protivnik aktuelnom šampionu Srbije u prvom kolu Kupa UEFA 2003. godine bio je Odense.

U posljednjoj sezoni pred uvođenje grupne faze u ovo takmičenje, Crvena zvezda je kao gost igrala prvu utakmicu. Rezultat u Danskoj bio je 2:2, a kako je pisalo u izvještaju utakmice “rezultat, igra i dva gola Nikole Žigića ostala su u senci nereda na tribinama”. Navijači Zvezde (bilo ih je oko 1000 na stadionu) učestvovali su u tuči sa danskom policijom.

Beograđani su morali da “jure” prednost gostiju, a preko pomenutog Žigića uspjeli su da preokrenu rezultat. Ipak, Danci su stigli do izjednačenja u nadoknadi vremena.

Revanšu koji se igrao na Marakani prisustvovalo je oko 35 hiljada navijača. Oni su mogli da uživaju u goleadi, ali i da strijepe u dramatičnoj završnici utakmice.

Ponovo je Žigić bio strijelac za Crvenu zvezdu, visoki napadač je donio prednost svojoj ekipi u prvoj prilici koju je beogradski klub napravio. Usljedila je greška Nemanje Vidića i izjednačujući pogodak gostiju. Samo minut kasnije Vidić se iskupio i centaršut Đorđića pretvorio u novo vođstvo svoje ekipe. U 27. minutu, magičan momenat Bojana Đorđića, sa šesnaest metara fantastičan lob udarac Zvezdinog veznjaka i uvećana prednost Beograđana 3:1, do kraja poluvremena Hojer je smanjio na 3:2. Potpuno ludih 45 minuta.

U nastavku ofanziva Danaca, Odense je u 78. minutu došao do izjednačenja i do rezultata koji ih vodi u narednu fazu. Zvezda nije dozvolila takav scenario. Poslije slobodnog udarca pet minuta prije kraja utakmice, Nemanja Vidić je iskoristio dobar centaršut i udarcem glavom matirao golmana Martina Jensena i ostatak Odensea za konačnih 4:3.

Ekipe Zvezde i Odensea od prije čak šesnaest godina nikako ne treba porediti sa sastavima Zvezde i Kopenhagena koji će izaći na teren u utorak, ali neko se može zapitati – Da li Zvezda ima novog heroja poput Nikole Žigića ili Nemanje Vidića i ko je dovoljno inspirisan da jednim potezom oduševio fudbalski svijet?