Zvijezda 09 zakucana za dno: Posušje odnijelo pun plijen iz Ugljevika

Fudbaleri Posušja savladali su ekipu Zvijezde 09 u 8. kolu Premijer lige BiH rezultatom 2:0.

Iako se na poluvrijeme otišlo bez golova, Posušje je u prvih 15 minuta nastavka riješilo pitanje pobjednika na Gradskom stadionu u Ugljeviku.

Prvo je u 48. minutu Arijan Brković pogodio za 1:0, da bi konačan rezultat postavio Bruno Jenić 8 minuta kasnije.

Zvijezda 09 je ovim porazom ostala zakucana za dno tabele, sa samo 3 osvojena boda, dok je Posušje na visokoj 5. poziciji sa 12 bodova.

Nema sumnje da su Bijeljinci u velikoj rezultatskoj krizi te da moraju nešto mijenjati u igri. Priliku za popravni imaće na vrlo teškom gostovanju ekipi Sarajeva, dok će Posušje ugostiti pretposljednju ekipu na tabeli, Tuzlu siti.