AVRAMOVIĆ SRUŠIO ZVEZDU Nezaustavljiv dalekometni šut Partizana

Košarkaši Partizana pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 98:84 u utakmici 21. kola ABA Lige.

Neizvjesna je bila prva dionica, nakon rezultata 17:17 crno-bijeli su bolje ušli u završnicu, pa sui nakon deset minuta vodili sa sedam poena viška 28:21.

Na polovini druge četvrtine imao je Partizan deset poena viška, međutim, zvezda je uspjela da se vrati, serijom 8:0 priđe na samo dva poena zaostatka (36:34), ali ponovo su crnobijeli bilo skoncentrisani u zavšpnici.

Na poluvremenu je Partizan imao prednost od 40:34.

Sa samo poenom viška ušao je Partizan u poslednju dionicu (63:62), a onda je naprosto eksplodirao Aleksa Avramović.

Partizan je posljednju dionicu odigrao furiozno, u jednom trenutku imao je seriju od 20:6, a onda je nalet Partizana prekinuo Volters, međutim, nezaustavljiv je bio Avramović koji je sjajnim dalekometnim šutevima uništio crveno-bijele.

Pored Avramoviča, pogađao je i Mur i Lesor, a gosti u ovom meču apsolutno nisu imali kvalitetan odgovor.

Apsolutno prvo ime utakmice bio je Aleksa Avramović koji je postihao 33 poena, ubacio je osam trojki iz deset pokušaja, Kevin Panter dodao je 22. Zvezdu su predvodili Davidovac i Holins sa po 17 poena.