Babić odigrao profesorski i zaustavio Đurđevića, Sadik umalo tragičar: Almerija u finišu savladala Sporting

Srđan Babić iz kola u kolo La Lige 2 pokazuje da je prerastao taj rang i da mu je mjesto u nekoj od Top 5 evropskih liga.

Banjalučanin, koji je u Almeriji na pozajmici iz Crvene zvezde, večeras je potpuno zaustavio nekadašnjeg igrača Partizana Uroša Đurđevića, kapitena Sportinga iz Hihona, i dao je ogroman doprinos pobjedi Almerije od 1:0.

Bivši napadač beogradskih crno-bijelih Umar Sadik mogao je da bude tragičar utakmice, jer je promašio nekoliko izglednih šansi, a pravo je čudo kako u 80. minutu sa četiri metra nije zatresao praznu mrežu, već je loptu poslao preko prečke.

Ipak, u prvom od četiri kinuta nadoknade vremena Kuro Sančez je uspio da pogodi mrežu gostiju i donese tri boda za ostanak na drugoj poziciji koja direktno vodi u elitni rang.

Almerija je u 74. minutu postigla pogodak, učinio je to upravo Kuro, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Poslije 37. kola Eibar je prvi sa 71, Almerija ima 70, a dalje slijede Valjadolid sa 69, Tenerife sa 63, Đirona sa 61, Ovijedo sa 60…