Banjaluka ne treba da brine za budućnost: Atletičarka Natalija Miljatović samo niže uspjehe

Da jabuka ne pada daleko od stabla, dokaz je i u porodici Miljatović, nakon starije Elene, došao je red i na mlađu sestru Nataliju da pokaže svoje vrhunske atletske sposobnosti.

Natalija Miljatović štafeta

Učenica OŠ “Branko Radičević” još jedna je u nizu perspektivnih atletičarki, a kod mlade Natalije Miljatović nagrade dolaze iz raznih disciplina. Njena soba puna je medalja i pehara, a najvećim dijelom taj prostor obasjan je onim najzlatnijim.

Natalija Miljatović na podiumu

Na sve je jednako ponosna i sve su joj drage i čak ona mjesta koja nisu u prva tri, jer dječiji duh je pun entuzijazma i želje i svako to mjesto, koje god ono bilo u poretku, dovodi do postizanja velikih ciljeva i ozbiljnih rezultata u svijetu sporta.

Iz godine u godinu ova djevojčica nadmašuje samu sebe, a sav naporan rad krunisala je 2022. godine, kada je postigla najveće lične rezultate. Najveći uspjeh je ostvarila na pojedinačnom prvenstvu BiH za cicibane održanom 21. maja 2022. godine u Čitluku  gdje je osvojila tri zlatne medalje u disciplinama 200 m, skok udalj i štafeti 4×100 m i bila najuspješniji takmičar prvenstva, a nakon toga na pojedinačnom prvenstvu Republike Srpske održanom u septembru prošle godine na Sokocu osvojila je zlatnu medalju u disciplini 200 m i bronzanu medalju u skoku udalj. Na ostalim raznim mitinzima i uličnim trkama osvojila je ukupno 11 medalja od toga 9 zlatnih i po jedna srebrna i bronzana.

Natalija Miljatović s medaljama

Ipak šlag na tortu bila je nagrada za najbolju atletičerku u Republici Srpskoj za 2021. godinu u svojoj uzrasnoj kategoriji, što joj je sigurno dodatni motiv da nastavi naporno da radi i ostvaruje još bolje rezultate.