BEZIDEJNA SRBIJA Mađarska odnosi cijeli plijen sa "Rajka Mitića" (VIDEO, FOTO)

Fudbaleri Srbije poraženi su u okviru 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se naredne godine odigrati u Njemačkoj.

BEZIDEJNA SRBIJA Mađarska  odnosi cijeli plijen sa "Rajka Mitića" (VIDEO, FOTO)

Izabranici Dragana Stojkovića poklekli su pred Mađarskom i porazom od 2:1 ostaju na 7 osvojenih bodova.

Početnu uspavanku na „Rajku Mitiću“ prekinula je greška Dibusa, koji je u 10. minutu poklonio loptu Sergeju Milinković-Saviću. Sergej je zatim sjajno proigrao kapitena Dušana Tadića, a ovaj proigrao samog Vlahovića na drugoj stativi. Njegov udarac nije bio baš najbolji, ali na sreću Orlova na loptu je natrčao Šalaj te je sproveo u sopstvenu mrežu.

Nastavila je Srbija i poslije gola sa dobrom igrom. Ređale su se prilike za Orlove. Prvo za Mitrovića koji nije uspio iskontrolisati loptu SMS-a, a zatim i Kostića koji iz izgledne situacije pogađa samo spoljni dio mreže.

I onda nastaje totalni raspad Srbije u samo 2 minuta. Prvi je gol za izjednačenje postigao Varga, koji je iskoristio rolerkoster u šesnestercu Srbije, prvo je šutirao Šalaj, odbranio je Vanja Milinković Savić, ali je odbijena lopta stigla u noge ponovo Šalaju koji nespretno šalje loptu do Varge, a njemu nije bilo teško pogoditi praznu mrežu Srbije.

Nisu se pošteno ni poradovali prvom golu, a Mađari su već postigli drugi. Ponovo je zavladala konfuzija u redovima Orlova, a to je iskoristio Orban na drugoj stativi, koji bez problema prosljeđuje u praznu mrežu.

Drugo poluvrijeme je prošlo u znaku napada Srbije, ali i fantastičnih intervencija Dibusa.

Perfektan udarac Vlahovića refleksno je spasio, da bi zatim i udarac Veljkovića iz izgledne pozicije glavom sproveo u korner.

Bezidejno je izgledala Srbija, nije bilo rješenja za dupli blok Mađara, igra se svodila na bezuspješne centaršuteve.

Propustila je Srbija sjajnu priliku da napravi iskorak ka Evropskom prvenstvu, a popravni će imati već u nedjelju protiv Litvanije (20:45).

TOK MEČA: Srbija – Mađarska (1:2)

86. minut: Ulaze Jović i Ilić,a vani će Tadić i Vlahović.

83. minut: Ne žure Mađari sada, Srbija djeluje totalno bezidejno kako razbiti otpor gostiju.

74. minut: Velika šansa za Živkovića. Uposlio ga je Vlahović za situaciju 1 na 1, ali je stativa spasila Mađare. Potom je drugi pomoćni sudija signalizirao ofsajd koji bise provjerio u VAR sobi da je pogodio.

73. minut: Imala je Srbija sreće u ovom napadu Mađara. Vanja Milinković-Savić je krenuo u prazno nakon lopte gostiju, ali srećom po Orlove ništa konkretnije nisu uradili.

69. minut: Ubacio je Mladenović sa lijeve strane, odlično pronašao Vlahovića ali je napadač Juventusa šutirao pored gola.

67. minut: Prvi žuti karrton na meču. Zaradio ga je Varga nakon što je zakačio po licu Strahinju Pavlovića.

63. minut: Čudna izmjena Piksija. Izlazi Nemanja Maksimović, a ulazi Nemanja Milenković. Sada će poziciju na zadnjem veznom obavljati Nemanja Gudelj.

61. minut: Ponovo je Dibus junak Mađarske. Probao je Veljković glavom iz odlične pozicije, ali je Mađar začarao mrežu.

58. minut: Velika šansa za Vlahovića. Iz nezgodne situacije je probao iznenaditi Dibusa, ali se golman Ferencvaroša nije dao i refleksno spasao gol.

53. minut: Dobro se ubacio Sergej u šesnesterac i na centaršut Mitrovića loše zahvatio loptu koja odlazi daleko od gola.

50. minut: Živnula je Srbija na startu, a prisutni su i prvi znaci nervoze. SMS je ušao u verbalnu raspravu sa Šalabajem.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, a Piksi je reagovao izmjenama. U igru će Mladenović i Živković umjesto Radonjića i Kostića

POLUVRIJEME

45. minut: Centrirao je SMS pravo na glavu Vlahovića, ali njegov udarac završio je pored stative Mađara, šteta za sjajnu priliku.

44. minut: Centrirao je Tadić iz kornera, ali je odbrana to olako očistila.

41. minut Raspala se igra Orlova nakon primljenih golova, Mađari uprkos vođstvu prijete iz polukontri.

36. minut: Orban postiže gol nakon što je sam ostao na drugoj stativi, izuzetno loša reakcija odbrane Srbije.

34. minut: Šut Šalaja ukrotio je Vanja Milinković Savić, ali je odbijena lopta stigla u noge Šalaja koji nespretno šalje loptu do Varge, a njemu nije bilo teško pogoditi praznu mrežu Srbije.

28. minut Pokušao je Kostić sa lijeve strane. Iz blizine je pogodio samo spoljni dio mreže.

27. minut Sjajnu loptu poslao je Sergej Milinković – Savić ispred gola Mađara, ali Mitrović nije uspio da je iskontroliše u prijemu, što je dalo vremena golmanu gostiju da dođe do nje.

24. minut: Ubacio je Maksimović sa strane, ali je izboksovao to Dibuš iz svog šesnesterca.

16. minut: Pokušavaju Mađari preko Šalaja, ali ga je odlično zaustavio Strahinja Pavlović, te je nakon toga izborio i faul.

Dušan Vlahović

10. minut: GOOOOOOOL Srbija vodi, Pogriješio je golman Mađara i predao loptu u noge Sergeju Milinković-Saviću, koji je odlično uposlio Tadića, a kapiten Srbije nesebično dodaje na drugu stativu. Vlahović nije baš najbolje zahvatio loptu, ali je na nju natrčao Šalaj te je sproveo u sopstvenu mrežu.

9. minut: Biće prvi korner za Mađare, pošto je šut gostiju izblokirao Pavlović.

5. minut: Prva ozbiljnija situacija na meču, Nego je dobio dosta prostora po desnoj strani, ali njegov centaršut kroz peterac niko nije ispratio, te je lopta završila u naručju Vanje Milinković-Savića.

1. minut: Huan Martinez Munuera dao je znak i počeo je meč na “Rajku Mitiću”, Mađarska kreće u prvi napad.

Fudbaleri Srbije

SASTAVI

SRBIJA (3-5-2): VMS – Veljković, Gudelj, Pavlović – Radonjić, SMS, Maksimović, Tadić, Kostić – Mitrović, Vlahović.

MAĐARSKA (3-4-2-1): Dibuš – Lang, Salaj, Orban – Nego, Nađ, Stajls, Kerkez – Soboslaj, Šalaj – Varga.

Jednom nogom bi već bili na kontinentalnoj smotri sljedeće godine ako bi pobijedili Mađare, pa bi preostao “lakši dio” posla. Imala bi Srbija velike “meč lopte” protiv Litvanije u gostima, i domaćinstvu Crnoj Gori i Bugarskoj, pa bi rasterećeno mogli u goste Mađarima.

Piksi

Zato je Orlovima ovaj meč od velike važnosti, posebno jer se radi o timu s kojim drže čelnu poziciju G grupe sa po sedam bodova, pa se ovakvi mečevi računaju skoro kao “duplo” u računici.

Nažalost, Orlovi će večeras u derbiju grupe biti bez podrške navijača, pošto je UEFA kaznila Srbiju nakon meča u Podgorici, pošto je aktivirana uslovna kazna zbog prethodnog rasističkog vrijeđanja navijača na utakmici Lige nacija prošle godine

Tekstualni prenos meča možete pratiti uz naš portal Srpskainfo.

Uoči meča

Imao je selektor Srbije određenih problema zbog povreda igrača sa sklapanjem spiska. Zbog povreda neće biti Saše Lukića i Darka Lazovića, ali i pored izostanaka neće biti previše glavobolje oko sklapanja tima.

Očekuje se da Piksi napadne Mađare od samog starta, što bi donijelo i igra sa dvije najveće zvijezde reprezentacije u samom vrhu – Aleksandra Mitrovića i Dušana Vlahovića.

Odbrana bi trebala ostati netaknuta. Na golu je zacementiran Vanja Milinković-Savić, a ispred njega bi pozicije trebali zauzeti Strahinja Pavlović, Nemanja Gudelj i Nikola Milenković.

Jedini znak pitanja stoji u veznom redu. Siguran je Sergej Milinković-Savić, a prema prvim najavama njegov partner bi trebao biti Nemanja Maksimović, dok će utakmicu u tom slučaju sa klupe početi Ivan Ilić.

Mjesto ispred njih je rezervisano za kapitena Orlova, Dušana Tadića, koji će protiv Mađara odigrati svoj 100. meč u nacionalnom dresu. Krila Srbije će biti Filip Kostić (lijevo) i Andrija Živković koji igra u perfektnoj formi na početku sezone u PAOK.

Sa druge strane Mađari u Beograd sigurno neće doći sa bijelom zastavom. “Ključevi” igre su kod zvijezde za koju je Liverpul izdvojio 70 miliona evra, Dominika Soboslaja. Sve kreće od njihove desetke, ali je jasno da je selektor Marko Rosi uklopio sve kockice u timu koji se sjajno pokazao u Ligi nacija protiv velikana kao što su Engleska, Italija i Njemačka.

Soboslai šutira

Na golu će biti Deneš Dibuš, koji je na Marakani već dobio četiri komada od Crvene zvezde dok je branio za Ferencvaroš, odbranu još drže tri štopera od kojih su sigurni kapiten Vili Orban iz Lajpciga i Atila Salai iz Hofenhajma, dok je treći upitan uslijed velikih problema sa povredama.

Lijevi bok je rezervisan za Miloša Kerkeza rođenog u Vrbasu, desni za Rolanda Salaija, a uz Soboslaija u sredini terena biće Adam Nađ iz Pize i Kalum Stajls iz Barnslija, odnosno momci koji nisu članovi prvoligaških klubova.

U samom napadu trebalo bi da budu nešto povučeniji, neumorni Danijel Gazdag (Filadelfija) i momak u fantastičnoj formi u Ferencvarošu Barnabas Varga. Postigao je 14 golova, doduše na mnogo nižem nivou nego što je to gostovanje Srbiji.