SRBIJA NIJE IMALA SREĆE Revija promašaja Orlova za novi poraz od Mađarske (VIDEO, FOTO)

Nakon velike borbe fudbalska reprezentacija Srbije je doživjela i drugi poraz od Mađarske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj koje se igra naredne godine.

Nakon poraza u Beogradu Orlovi su identičnim rezultatom poraženi i u Budimpešti (1:2).

Srbija je tako napravila korak unazad u borbi za plasman na toliko željeno prvenstvo Starog kontinenta, ali u preostala dva meča mogu da ovjere vizu za Njemačku.

Prvo poluvrijeme je bilo veoma efikasno. Vidjeli smo tri pogotka i još dosta prilika, prije svega u režiji Orlova. Iako je Srbija imala više dobrih prilika Mađarska je na poluvremenu vodila s 2:1. Domaćin je poveo golom Barnabaša Varge u 21. minutu meča i to nakon dvije sjajne prilike koje je propustila Srbije.

Četa Dragana Stojkovića Piksija se nije predavala pa su do izjednačenja stigli preko Strahinje Pavlovića u 33. minutu meča. Međutim samo 60 sekundi kasnije novi šok za Orlove. Mađarska je ponovo povela, ovaj put preko Rolanda Salaja koji je postigao fenomenalan pogodak.

Srbija je odlučno krenula u drugom poluvremenu i u 50. minutu su zatresli mrežu Mađarske, ali je gol Alekesandra Mitrovića poništen zbog ofsajda. Samo tri minute kasnije Mitrović je ponovo postigao pogodak, ali je opet bio u ofsajdu i Mađarska je ponovo imala mnogo sreće.

Daleko od toga da Mađarska nije imala svoje prilike u nastavku meča, a najbolje su propustili Varga koji je pogodio prečku i Bendeguž Bola koji se nije najbolje snašao nakon što je izašao oči u oči sa Vanjom Milinković Savićem. Ipak, rezultat iz prvog poluvremena nije se mijenjao.

Srbiji nakon ovog duela ostaju mečevi sa Crnom Gorom u Beogradu (17. oktobar) i u Leskovcu protiv Bugarske (19. novembra) tako da se može reći da Orlovi drže sve u svojim rukama jer sa dvije pobjede plasman na Evropsko prvenstvo ne bi trebalo da dođe u pitanje.

Mađarska je lider Grupe G sa 13 bodova iz pet utakmica, dok Srbija ima 10, ali i meč više. Za vrat Orlovima diše Crna Gora koja ima osam bodova i meč manje. Čini se da će meč ove dvije selekcije u Beogradu biti presudan za plasman na Evropsko prvenstvo.

Mađarska – Srbija 2:1 (Varga 21. minut, Šalai 34. – Pavlović 33.)

Kraj utakmice.

94. minut: Nova sjajna prilika za Srbiju, ali brani golman Mađarske.

90. minut: Šest minuta nadoknade očekuje nas u Mađarskoj.

87. minut: Čini se da polako opada ritam utakmice što ide u korist Mađarskoj koja ima prednost.

72. minut: Malo je falilo da Mađarska ponovo kazni promašaje Srbije, ali sjajnu priliku propustili su domaćini preko Bole.

71. minut: Srbija je ponovo bila opasna nakon kornera. Dva puta su Orlovi pogodili okvir gola. Prvo Tadić, a zatim i Pavlović. Srbija nema sreće.

68. minut: Sjajna prilika za Mađarsku. Nakon odlične konter Varga je pogodio prečku.

53. minut: Mitrović ponovo postiže pogodak, ali mu je ponovo poništen gol zbog ofsajda.

50. minut: Srbija je postigla pogodak, ali je gol poništen zbog ofsajda.

46. minut: Nastavljen je meč u Budimpešti. U igru ulaze Tadić i Kostić, umjesto Erakovića i Terzića.

Drugo poluvrijeme

45. minut: Završeno je sjajno poluvrijeme u Budimpešti. Srbija gubi na poluvremenu.

34. minut: Nije dugo trajalo slavlje Srbije. Mađarska opet vodi, ovaj put je strijelac bio Šalai.

33. minut: GOOOOL Strahinja Pavlović pogađa za 1:1. Živković je izveo korner, a bivši fudbaler Partizana je bio najviši u skoku za izjednačenje Orlova.

32. minut: Još jedan dobar napad Srbije, ali ovaj put nisu uspjeli da upute udarac igrači gostiju iako je gol Mađarske bio prazan nakon što je iz igre ispao Dibus.

27. minut: Novi opasan napad Mađarske, ali na sreću Orlova loptu upućenu u peterac niko nije zahvatio.

21. minut: Mađarska vodi sa 1:0. Strijelac gola bio je Varga.

17. minut: Nova sjajna prilika za Srbiju. Sjajno su odigrali kontru igrači Srbije. Imali su dva na jedan. Živković je odlično povukao, ali je kasno upitio loptu prema Mitroviću ja je prije njega do lopte stigao golman domaće selekcije. Dvije sjajne prilike propustili su Orlovi.

15. minut: Sjajna prilika za Srbiju, Gaćinović je probio po lijevoj strani i umjesto da uputi udarac ka golu domaćina odlučio se na dodavanje na drugu stranu i lopta nije stigla do Mitrovića. Sjajna prilika otišla je u nepoverat.

9. minut: Prvi udarac u okvir gola uputili su igrači Srbije, ali šut Gudelja nije napravio veliki problem golmanu Mađarske.

4. minut: Prvi opasan napad igrača Mađarske, ali nema opasnosti za gol Vanje Milinković Savića.

1. minut: Utakmica u Budimpešti je počela.

Prvo poluvrijeme

Sastavi

Mađarska: Dibus – Lang, A. Salai, Fiola, Nego – Nađ, Stajles, Lang, Kerkez – Soboslaj, Šalai – Varga-

Srbija: V. Milinković Savić – Milenković, Eraković, Pavlović -Terzić, Gudelj, Lukić, S. Milinković Savić, Živković, Gaćinović – Mitrović.

Uoči meča

Povrede

Oba tima u ovaj meč ulaze oslabljeni. Defanzivac Verdera Miloš Veljković je bio među 25 fudbalera koji su otputovali u Budimpeštu, ali zbog povrede ima male šanse da istrči na teren. Takođe, kadrovske probleme u defanzivnoj liniji ima i selektor Mađarske Marko Rosi koji neće moći da računa na Vilija Orbana. Od ranije je poznato da za Srbiju neće igrati Dušan Vlahović i Mihailo Ristić.

Riječ selektora

Dragan Stojković Piksi, selektor Srbije, uoči meča je istakao da je Mađarska kvalitetan protivnik, ali da su Orlovi došli po bodove.

Dragan Stojković Piksi

– Mađarski tim je kvalitetan, posjeduju određenu vrstu samopouzdanja. Djeluju čvrsto i organizovano. Bili su bolji u prvom, a mi smo i drugom poluvremenu, ali nismo dali gol i oni su odnijeli bodove. Mi smo u Budimpeštu došli po te bodove i po revanš. Imaju nekoliko odličnih igrača, da ne govorim Soboslaj koliko je opasan. Orban neće igrati, ali hoće neko drugi. I oni i mi želimo da budemo bolji i to garantuje kvalitetnu i neizvjesnu utakmicu do samog kraja – rekao je Piksi.

Podrška

Na ovom meču Srbija će imati podršku navijača koji su u velikom broju došli u Budimpeštu, a među onima koji će navijati za Srbiju je naravno i Dejan Stanković. Legendarni reprezentativac Srbije i Crvene zvezde, a sada trener sjedi na klupi Ferencvaroša i naravno da nije mogao da propusti priliku da uživo bodri Orlove.

Reprezentaciju Srbije bodriće, prema posljednjim informacijama, oko 2.000 navijača na Puškaš areni.