BISER PONOVO POGODIO Pavlović postigao drugi uzastopni gol za Bajern

Mladi vezista Bajerna Aleksandar Pavlović ponovo se našao među strijelcima u Bundesligi.

Bavarci su rezultatom 3:1 slavili protiv gostiju iz Mehengladbaha, a poslije Augzburga Pavlović je postigao gol i protiv Borusije.

Momak koji i dalje nije zvanično izabrao da li će igrati za Srbiju ili Njemačku se sjajno ubacio u 45. minutu i zatresao mrežu protivnika, tako neutrališući pogodak Nikolasa Elvedija 10 minuta ranije.

Preokret je u drugom poluvremenu kompletirao Hari Kejn, kada je u 70. minutu postigao svoj već 24. pogodak poslije samo 20 kola. Konačan rezultat je postavio Matijas De Liht na četiri minuta prije kraja regularnog dijela igre.

U drugom susretu Bajer je nastavio svoj niz nepobjedivosti u svim takmičenjima, a koji je u domaćem šampionatu stigao do 16 pobjeda i četiri remija.

Najzaslužniji za radovanje u Darmštatu (0:2) bio je Nejtan Tela koji je sa dva gola riješio pitanje pobjednika i ostavio tim iz Leverkuzena na prvom mjestu, sa dva više boda u odnosu na Bajern.

U preostalim susretima Marvin Dukš je još jednom bio taličan za Verder i donio mu pobjedu u Majncu (0:1) golom u drugom minutu. Bohum i Augzburg su podijelili bodove (1:1).

Posljednji meč programa za subotu od 18.30 igraju Keln i Ajntraht.