BIZARNO Sudija 15 minuta nakon kraja meča svirao penal, pa se šutirao na prazan gol (VIDEO)

Na utakmici španskih niželigaša Azukeke i Sporting Kabanjiljasa dogodilo se nešto što vjerovatno nikada ranije nije viđeno u istoriji fudbala.

Igrao se posljednji minut, rezultat je bio 2:2, kada se povrijedio gostujući napadač Kristijan de la Mata.

Dugo mu se pomagalo, a sudija je za to vreme svirao kraj utakmice. Međutim, poslije 15 minuta, kada su ljekari već iznijeli povrijeđenog igrača i kada su ostali fudbaleri napustili teren, sudija je, na opšte iznenađenje, dosudio kazneni udarac za goste.

Pošto niko nije bio na terenu, arbitar je otišao da pozove i jednu i drugu ekipu. Gosti su izašli na teren, ali domaćih nije bilo, pa je sudija tražio da se barem golman pojavi.

– Prvi sam se iznenadio, već sam izlazio sa terena kada sam vidio da je sudija pokazao na penal. U karijeri dugoj trideset godina, kao igrač, trener i sportski direktor, ovako nešto nisam vidio – rekao je Haime Gomez, direktor Azukeke, koji je na kraju doživeo poraz od 3:2 zbog tog penala.

Kada je igrač Sportinga trebalo da izvede kazneni udarac, golman Azukeke je odbio da stane na gol. Uprkos molbi sudije da se pojavi, on to nije želio da učini.

Zbunjeni arbitar je onda dozvolio Migelu Fuentesu da ipak izvede penal, odnosno da šutne na prazan gol, što je on mirno i uradio.

– Ne mogu da nas optužim što se nismo pojavili. Neki od naših igrača su se već istuširali i otišli – rekao je Haime Gomez, a Marka piše da su sa tribina žestoko izviždali goste.

– Najbizarniji odlučujući gol – stoji u tekstu španskog lista.