BODOVI IDU U DOBOJ Veliki korak Sloge ka opstanku u Premijer ligi BiH

Fudbaleri Sloge ostvarili su veliku pobjedu na gostovanju u Tuzli.

sloga doboj

Izabranici Vlade Jagodića rezultatom 2:1 savladali su jednog od direktnih konkurenata u borbi za opstanak, Tuzlu sitija.

Nije sve počelo dobro za Dobojlije, već u 12. minutu na semaforu je stajalo 1:0 za domaćine, pošto je loptu u svoju mrežu poslao Milanović.

Nije Slogi dugo trebalo do povratka u meč i izjednačenja, u 23. minutu Mario Krstovski je pogodio mrežu Tuzla sitija i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Pri samom kraju meča, kada su već svi mislili da će uslijediti podjela bodova, veliku radost gostima donio je Luka Kulenović koji je u 85. minutu poslao loptu iza leđa nemoćnog Fejzića.

Najbolji strijelac Dobojlija u prvom dijelu sezone dugo je bio povrijeđen i u prvom nastupu u nastavku pokazao je koliko znači svojoj ekipi. Ovo je bio prvi njegov nastup još od meča sa Zrinjskim u oktobru prošle godine.

Ovom pobjedom Sloga se popela na 7. poziciju na tabeli i na svom kontu 34 boda, 5 više od zone ispadanja, dok su Tuzlaci poziciju ispod njih sa 31. bodom. Naredno kolo Sloga će dočekati novog-starog šampiona Zrinjski, dok će Tuzla siti gostovati Leotaru.