Bogdanović vrlo dobar u trijumfu protiv bivšeg kluba, Marjanović bez promašaja (VIDEO)

Bogdan Bogdanović je odigrao veoma dobro u pobjedi Atlante protiv njegovog bivšeg kluba Sakramenta.

Hoksi su kao gosti slavili rezultatom 120:117, te su tako prekinuli crni niz, s obzirom da su prethodno vezali četiri poraza.

Na isteku 11. minuta posljednje četvrtine domaći su imali četiri poena (117:113), ali je uslijedila serija od 6:0 Atlante koja je sada na učinku 18-20.

Srpski košarkaš je igrao 32 minuta, a susret je avršio sa 17 poena uz šut iz igre 7/13, od čega su trojke bile 3/7.

Učinku je dodao osam skokova, tri asistencije i ukradenu loptu.

Po 22 poena u pobjedničkom timu postigli su Deandre hanter i Džon Kolins kji je imao i 12 skokova, dok su po poen manje ubacili Dežonte Marej i Trej Jang.

Kog Kingsa (20-17) Dearon Foks je imao 25, Kevin Erter 24, harison barns 22, a Domantas Sabonis je imao 20 poena, 14 skokova i osam asistencija.

Tim Hjustona je nanizao peti uzastopni poraz, a ovog puta savladao ga je Nju Orleans sa 119:108.

Šansu je na kraju susreta, kod “-15”, dobio Boban Marjanović koji je odigrao tri minuta i 40 sekundi.

Srpski centar je ubacio pet poena i to bez promašaja (2/2 za dva 1/1 slobodna bacanja), a od ostalih statističkih kategorija popunio je samo rubriku skokova, imao je jednu uhvaćenu loptu i to u napadu.

Najefikasniji u timu Roketsa bili su Džejlen Grin i Kenjon Martin Džunior sa po 16 poena, Džabari Smit Džunior je dodao 14 uz 13 skokova, po 13 su dodali Erik Gordon i Alperen Šengun, a 11 je ubacio Kevin Porter Džunior.

Kod Pelikansa Si Džej Mekalum je ubacio 28, po 16 su dodali Nađi Maršal i Jonas Valančiunas koji je uknjižio i 17 skokova, Trej Marfi i Vilki Ernangomez su postigli po 14, a Hoze Alvarado 13 poena.