Ostalo

BOLJE NIJE MOGLA Lana Pudar nakon bronze osvojila 6. mjesto na Evropskom prvenstvu u Rumuniji

Najbolja plivačica iz BiH, Lana Pudar osvojila je 6. mjesto na Evropskom prvenstvu u malim bazenima za seniore u Rumuniji.

Lana je u konkurenciji 100 metara delfin zauzela 6. poziciju, sa vremenom 0:56:91, dok je prije dva dana u konkurenciji 200 metara delfin osvojila bronzanu medalju i postavila svjetski juniorski rekord.

Lana je Juče ispala u polufinalu u kategoriji 100 metara delfin, a za finale joj je nedostajala samo jedna stotinka. Ipak, ako je neko zaslužio sreću to je sigurno ona.

Iako se to ne dešava često, jedna takmičarka koja je trebala nastupiti u finalu je odustala, a umjesto nje u finalu se našla mlada Mostarka. Dobro je poznato da joj disciplina 100 metara delfin nije primarna, ondosno da se mnogo bolje snalazi u konkurenciji 200 metara delfin.