Borac 3 od 3: Banjalučani razbili Promo za novu pobjedu u Premijer ligi

Košarkaši Borca uspješno su savladali i 3. prepreku na startu Premijer lige BiH, a crveno-plavi su slavili na gostovanju u Vakufu , protiv ekipe Proma rezultatom 75:53.

ZORAN KAŠĆELAN TRENER KK BORAC

Nastavljaju izabranici Zorana Kašćelana da igraju u sjajnom ritmu, a odbrana crveno-plavih funkcionisala je savršeno od prvog do posljednjeg minuta meča, a sve osim posljednjih 10 minuta, kada je meč praktično bio završen, funkcionisalo je i u napadu.

Po četvrtinama je bilo 24:19, 18:14, 21:13, 12:7.

I ponovo je Džejrod Vest pokazao klasu. Sjajni Amerikanac je postigao 30 poena, a Kristijan Ateljević dodao je 18.

u Poraženoj ekipi istakao se brat kapitena Partizana, Kifer Panter koji je ubacio 17 poena.

Banjalučani su ovom pobjedom ostali stopostotni. Nakon 3 utakmice imaju isto toliko pobjeda, dok je Promo upisao 2. poraz, a ima i jednu pobjedu.

Borac će u narednom kolu dočekati ekipu Širokog Brijega u derbiju 4. kola, dok će Promo ugostiti ekipu Sparsa.