Borac slavio u derbiju: Banjalučani preslišali Sparse u Boriku

Košarkaši Borca savladali su ekipu Sparsa u okviru 2. kola Premijer lige BiH, rezultatom 76:56.

U derbiju, koji to zapravo nije bio derbi, izabranici Zorana Kašćelana od početka do kraja kontrolisali su tok utamice.

Nakon prve četvrtine već je bilo jasno da će se Borac sve pitati u Boriku. Poveli su Banjalučani sa 27:18 nakon prvog perioda, as onda je uslijedila brutalna 2. četvrtina.

Dopustio je Borac Sarajlijama samo 7 poena u tom periodu igre, pa su na poluvreijeme otišli sa +22.

Ipak došlo je do određenbe doze opuštanja, zaigrali su Sparsi onako kako umiju, pa su sa 19:10 u pretposljednjoj dioonici pokušali da se vrate u igru.

Ipak to je bilo sve od njih. Sigurno i miru su Banjalučani priveli posljednju četvrtinu kraju i došli do zaslužene pobjede.

U pobjedničkoj ekipi istakao se Radoš Šešlija sa 19 poena i 9 skokova, dok je Markis Mur i poraženoj ekipi ubacio 20 poena.

Borac će u narednom kolu gostovvati ekipi Proma, dok će Sparsa, dok će Sparsi ugostiti ekipu Mladosti iz Grkonjić Grada.