Boston odmah napravio brejk: Seltiksi serijom 20:2 stigli do preokreta i trijumfa protiv Voriorsa (VIDEO)

Ekipa Bostona je povela sa 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa NBA lige.

Zahvaljujući seriji od 20:2 u periodu od šestog do 11 minuta posljednje četvrtine Seltiksi su stigli do preokreta i u San Francisku savladali Golden Stejt Voriorse sa 120:108.

Tokom tog perioda po dvije trojke ubacili su Derik Vajt, Al Horford i Markus Smart.

U četvrtom periodu igre gosti su ubacili 40, a domaćini, koji su na startu ove četvrtine imali +10, odnosno tokom trećeg i +13, ubacili su skromnih 16 poena.

Najefikasniji u pobjendičkom timu bio je Horford sa 26, Džejlen Braun je dodao 24, Vajt 21, Smart 18, a Džejson Tejtum je susret završio sa dabl dabl učinkom od 12 poena i 13 skokova.

U poraženom timu Stef Kari je postigao 34, Klej Tompson 15, a Oto Porter 12 poena, dok je Drejmond Grin imao 11 skokova.

Nemanja Bjelica je na parket ušao kada je sve bilo gotovo, a za 48 sekundi imao je učinak od tri poena (1/1 za tri) i jedan skok.

“Ratnici” su domaćini i u narednoj utakmici koja se igra ponedjeljak u dva časa ujutro po našem vremenu.