Dalas bez Dončića nemoćan protiv šampiona: Rutinsku pobjedu zasjenila povreda Karija (VIDEO)

Šampion NBA lige Golden Stejt Voriorsi očekivano rutinski savladali su Dalas Maverikse (119:113) koji su večeras bili oslabljeni neigranjem Luke Dončića, a Karijeva povreda ne djeluje nimalo bezazleno.

Prodor Stefa Karija

Iako nisu imali problema tokom svih 48 minuta i konstantno su imali veliku prednost, sijenku na ovakvu pobjedu Golden Stejta svakako je bacila povreda njihovog najboljeg igrača, Stefa Karija, prenosi Sportal.

Nakon sudara kolenom o koljeno sa MekKinlijem Rajtom četvrtim, Stef je otišao u svlačionicu i više se nije vraćao na parket.

Prve procjene kažu da ovakvom povredom Kari može pauzirati od nedelju do dvije dana u najboljem slučaju, dok najgori scenario plejmejkera Voriorsa ostavlja van terena čak tri mjeseca.

Ipak, uprkos povredi Stef je bio ubjedljivo najbolji pojedinac Golden Stejta večeras. Za svega 25 minuta ubacio je 21 poen, uz šest skokova i sedam asistencija. Iz igre je imao odličnih 7/11, a najbolji poslije njega bio je Drejmond Grin sa 17 poena i po devet asistencija i skokova.

Na drugoj strani, u nedostatku Dončića istakao se Spenser Dinvidi sa 25 poena. Domaći nisu dozvolili da ih uzdrma povreda najboljeg igrača, pa su tako bez problema došli do pobjede poslije dva uzastopna poraza. Iako rezultat govori drugačije, u poslednjih par minuta Dalas je uspio da smanji deficit na ovom meču i ublaži poraz, iako je pobjednik odavno bio poznat.