DEBAKL POLJSKE Belgijanci odigrali poluvrijeme iz snova

Fudbaleri Belgije poslije preokreta pobijedili su Poljsku 6:1 (1:1) u Briselu u A4 grupi Lige nacija.

Na stadionu “Kralj Boduen” vidjeli smo prvenac tima Roberta Martinesa u novom izdanju Lige nacija, bez obzira što su gosti poveli preko Roberta Levandovskog. Bila je to loša ofsajd zamka u 28. minutu, a golgeter Bajerna se odlično snašao i šokirao domaćina,.

Belgijanci su pritiskali i dočekali kiks rivala, početnički. Sebastijan Šimanski, koji je asistirao, je slabo reagovao i omogućio Akselu Vitselu da izjednači.

Tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a onda smo u nastavku videli rapsodiju “đavola” i čak četiri gola. Poljska je opet griješila u opasnoj zoni, pred golom, što je kaznio prvo Kevin De Brujne na pas Azara, da bi na scenu stupio Leandro Trosar. Prvo je driblinzima “zaludio” cijelu odbranu i matirao Dragovskog, a drugi pogodak u samo 14 minuta postigao je na efektan način.

Sa roglja lijeve strane je poslao dijagonalu i najavio brodolom Poljske. Konačan rezultat postavili su njegov imenjak Dendonker, još jednim odličnim udarcem iz daljine, kao i Luj Openda u trećem minutu sudijske nadoknade.

Belgija i Poljska sada imaju po tri boda, a na vrhu grupe se zacementirala Holandija pobjedom u Velsu 2:1.

Rezultati Grupa B Irska-Ukrajina 0:1, Škotska –Jermenija 2:0.