DEMONSTRACIJA SILE Letonci ubjedljivi, pogodili 18 trojki (VIDEO)

Reprezentacija Letonije ubjedljivom pobjedom protiv selekcije Libana debitovala je na Svjetskim šampionatima.

Letonci i Liban

Letonija je u grupi A u Džakarti slavila rezultatom 109:70 i bez mnogo poteškoća opravdala ulogu favorita iako na Mundobasketu ne može da računa na najboljeg igrača Kristapsa Porzingisa.

Baltička selekcija je odlično počela utakmicu u „Indonezija areni“ i poslije prve četvrtine na semaforu je pisalo 27:17. Očekivala se reakcija Libijaca, međutim, Letonci su do odlaska na odmor uvećali prednost i poslije 20 minuta imali su odgromnih plus 25 – 55:30.

Pitanje pobjednika, dakle, nijednog trenutka nije dolazilo u pitanje, a ekipa selektora Luke Bankija je cijeli meč odigrala na visokom nivou i ne čudi što su prvu utakmicu u na Mundobasketu u istoriji svoje zemlje završili sa ogromnom razlikom.

Letonija je ubacila 18 trojki iz 35 pokušaja, a najefikasniji su bili Dairis Bertans sa 20 (6/7 za tri), Ronalds Šmits sa 17, Andrejs Gražulis sa 12, Kristers Zoriks sa 11 (3/4 za tri) i Davis Bertans sa 10 poena (3/7 za tri).

Dvocifreni u Libanu bili su Sergio El Darvič sa 19, Omari Spelman sa 18 i Val Arakdži sa 14.

Letonija će se u nedjelju u 2. kolu sastati sa Francuskom, a Liban će igrati sa Kanadom, navodi Sport klub.

U drugom meču prve runde Francuska i Kanada će u 15:30 odigrati meč dana.